Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Segítsetek kérlek nincs wifi...

Segítsetek kérlek nincs wifi a kali linuxban! (? )

Figyelt kérdés

Gondoltam le tesztelem azt hogy tényleg ki lehet-e nyerni a wi-fi kódot a Klival.

Lekódoltam a wi-fim és neki álltam.

A következő parancsokat használtam :


-ifconfig

-airmon-ng check kill

-ifconfig wlan 0 down

-airmon-ng start wlan0

-airodumb-ng wlan0


Ezután meguntam a várakozást és bezártam.

Közben láttam hogy eltűnt a wi-fi antenna jele ezért megnyitottam a terminált és ezeket írtam be:

-ifconfig

-ifconfig wlan0 up


Utánna újra indítottam visza is jöt a wifi antenna jel de azt írja ki hogy az eszköz nem áll készen.

Mit rontottam el?

vissza lehet állítani a wifi t hogy lehessen csatlakozni rá?

youtube videón néztem.


Köszönöm előre is a segítségeket!!!



2014. nov. 23. 11:38
 1/8 anonim ***** válasza:

Ezzel, illetve ennyivel nem fogod "kinyerni" a kódot, csak a közelben lévő AP-kat és klienseket fogod látni.


Restart esetleg kezdetnek?

2014. nov. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Meg volt de meg mindig azt irja h nem all keszen
2014. nov. 23. 13:16
 3/8 anonim ***** válasza:
Az ifconfig mit mutat?
2014. nov. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Mindjart elkuldom
2014. nov. 23. 16:30
 5/8 A kérdező kommentje:
A 2.-k restart után megjavult.
2014. nov. 23. 20:29
 6/8 anonim ***** válasza:

Az airmon-ng check kill kinyírja a hálózati managert, így a grafikus felületen keresztül nem tudsz wifi hálózatra csatlakozni.


Próbáld újraéleszteni, ha végeztél a monitorozással:

service networking start

service network-manager start


Mellesleg a WiFi jelszót két esetben tudod feltörni:

Ha WEP (ezért nem használ már senki WEP-et, mert fél óra alatt törhető).

Vagy ha ugyan WPA2, de támogatja a régi WPS-t (egy gombos autentikáció), és akkor a Ravier tudja feltörni, de az ideális körülmények között is egy éjszaka.


Ha ez nincs, akkor marad a rainbow table, de egy értelmesen választott WPA2 jelszót otthoni géppel soha nem fogsz feltörni.

2014. nov. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Nem csak a raever,rainbow table és a bruteforce-os egyéb megoldások működnek. Attól,hogy ezeket adja ki a "barátunk" a guugli nem feltétlenül csak ezek léteznek. Az én megoldásom amit természetesen csak " tesztelés " címszó alatt végeztem el lassú folyamat de nincs az a jelszó kombó amit ne tudna. Nekem egy 16 karakteres általam generált szimbólumokból számokból kis és nagy betűkből álló jelszót adott 9 óra leforgása alatt. Soha ne mond,hogy soha!
2014. nov. 26. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
De amúgy ha ez a kérdés felmerül nem értem miért van a vasadra ilyen os installálva mert kb közöd nincs hozzá és ezzel nem akarlak megbántani. Szerintem ha ezzel a témával akarsz foglalkozni elsőnek egy linux mint-et rakjál fel arra is telepíthető pár "black" csomag és el játszhatsz vele. Ha meg csak a wifiket pukkasztgatnád felel akkor vegyél egy wifi vadászt meg 5-10 méter usb kábelt megtörve és fogod vele a wifiket 2-3 kmtől akár 7-8 km ig. Csak találsz egy free-t ;)
2014. nov. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!