Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen grafikus motort használ...

Milyen grafikus motort használjak C++-al?

Figyelt kérdés

Kb fél éve kezdtem el C++-t tanulni és azóta már 2-3 könyvet ki is olvastam ezzel kapcsolatban. Játékkészítéssel szeretnék foglalkozni, de így ahány oldalt néztem, annyi grafikus motort ajánlanak. Valami olyat keresnék, ami 2D-s és 3D-s játékokhoz egyaránt megfelel. Az se lenne hátrány, ha jó dokumentációja lenne, amiből könnyű tanulni.

Ja és persze lehetőleg freeware legyen.


Amit eddig találtam, az az Irrlicht engine, de lehet, hogy nem ez a legjobb választás egy viszonylag kezdőnek.


Köszönök szépen minden választ előre is.



2014. dec. 2. 16:30
 1/3 uno20001 ***** válasza:

Parancsolj, OpenGL. Nem kifejezetten játékokhoz van, de mindent meg tudsz vele oldani.


( Pl.: [link] )

2014. dec. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Free verzióban nem létezik jó játék engine. Fizetősök között az Unreal engine a legjobb választás jelenleg, ha c++ ban szeretnél programozni. De az api ját nem lesz gyerekjáték megérteni.
2014. dec. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én meg azt ajánlom, hogy kezd el elsőnek összehegeszteni a sajátodat.


Nem lesz használható, lényegesen lassabb lesz, viszont elképesztően sokat tudsz majd tanulni belőle, és sokkal jobban meg fogod tudni állapítani motor és motor között a különbséget, ha tudod, hogy mi megy a motorháztető alatt.


Szépen openGL vagy DX könyvtárakből remekül össze lehet pakolni egy csomó mindent, megtanulod, hogy adod át a vertexeket, hogyan lesz belőle pixel, elbütykörészel vele, beledugod a nózidat a shader programozásba - és jóval előrébb leszel 1-2 év múlva, mint a legtöbb "unity-val összehegesztek egy hatezredik klónt" kategóriás kisgyerek :)

2014. dec. 3. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!