Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ezeket hogy kell megcsinálni...

Szogekr kérdése:

Ezeket hogy kell megcsinálni python programozással? Pls screenshot.

Figyelt kérdés

Gyakorlatok :

4.5. Írjon egy programot, ami kiszámolja egy derékszögű parallelepipedon térfogatát, aminek

meg van adva a szélessége, a magassága és a hosszúsága.

4.6. Írjon egy programot, ami átszámolja a kiindulásként megadott egészszámú másodpercet

évekké, hónapokká, napokká, percekké és másodpercekké.

(Használja a modulo operátort : % ).

4.7. Írjon egy programot, ami kiíratja a 7­es szorzótábla első 20 tagját, csillaggal jelölve azokat,

amelyek 3­nak többszörösei.

Példa : 7 14 21 * 28 35 42 * 49

4.8. Írjon egy programot, ami kiszámolja 13­as szorzótábla első 50 tagját, de csak azokat írja ki,

melyek 7­nek többszörösei.

4.9. Írjon egy programot, ami a következő jelsorozatot írja ki :

*

**

***

****

*****

******

*******



2014. dec. 7. 20:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi a honorárium?
2014. dec. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

"Ezeket hogy kell megcsinálni python programozással?"

Szabad országban élünk, bárhogy megcsinálhatod, ahogy neked tetszik, nincs semmi törvény arra hogy hogyan "kell".


Nem túl bonyolultak a feladatok, hajrá!

2014. dec. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%

Miről szeretnél screenshotot?

Ahogy ülünk a gép előtt és a te leckédet csináljuk?

Na ne röhögtess.

Álljál neki szépen, 5 perces feladatok a legkezdőbbeknek is.

2014. dec. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

4.5. Bekéred az adatokat, majd kiszámítod a térfogatot, végül kiírod.

4.6 Tudod az átváltási arányokat. Bekéred a másodperceket. Veszed a 60-as maradékot, ez lesz a másodpercek. Kiszámítod a hányadost is, ez percekben van. A 60-as maradék a percek, a 60-as hányados az órákban mért idő. A következő egység a napok, átváltod, a maradék lesz az órák. Aztán a 365-ös maradék a napok, és a hányados az évek.

4.7 Ezt ciklussal kell. Elindul a for ciklus, kiírja a ciklusváltozó 7-szereseit. Ha 3-mal osztható, akkor egy csillagot is kiír utána.

4.8 hasonló, itt 13-mal kell szorozni. Egy kicsit hatékonyabb leszel, ha a ciklusváltozót vizsgálod 7-tel oszthatóság szempontjából, és ezekre végzed el a szorzást.

4.9 A gyk lenyeli a tabulálást. Ez is ciklus lesz, mindig a ciklusváltozónak megfelelő számú csillagot íratod ki.

2014. dec. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

1. Ez nem házi feladat, hanem otthon kezdtem el programozni. És igen, ilyen is van aki elkezd otthon programozni 13 évesen. Olvasok róla egy könyvet ami feladta ezt a feladatot. És igen, többször is elolvastam, de nem tudom. Lehet, hogy ez gáz, de 3 napja kezdtem el.

2. És igen gondolom, hogy valaki megcsinálja, mert egy profinak egy feladat fél perc.

Szóval összesítésként ige, gondolom hogy van ilyen ember.

2014. dec. 8. 15:04
 6/11 A kérdező kommentje:

Ha meg érdekel valakit a könyv: Gérard Swinnen: Tanuljunk meg programozni Python nyelven

és a 42. oldalon vannak a kérdések

2014. dec. 8. 15:07
 7/11 SimkoL ***** válasza:
Amikor én a '80-as években egyedül, 'otthon' el kezdtem tanulni programozni nem volt internet, sőt programozó ismerősöm se nagyon. Rongyosra olvastam a könyvet, de egy életre beívódott :)
2014. dec. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

És abban mi a tanulás, ha kirakod ide másnak?

A könyvben nyilván vannak példák, meg nyilván elmagyaráz minden eszközt előtte, ami ehhez kell.

Üljél le és próbálkozz vele.

2014. dec. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az algoritmusokat a 4-esben megírtam, már csak a könyvet kell elővenned, hogy hogy lehet bekérni, kiíratni, ciklust és elágazást csinálni. Nézd meg a példákat, onnan másolj!
2014. dec. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Szabó Tamás 123 válasza:

Szia! Jómagam most kezdtem neki szintén ennek a könyvnek és most jutottam ehhez a feladathoz. Python 3-ban írtam meg, így volt némi képzavarom, hogy melyik osztás adja vissza csak az egész számot és melyik a maradékot, de végül így oldottam meg:



sec = int(input("Kérem adja meg az átváltásra szánt másodperceket: "))


print (sec//31104000,"év",sec%31104000//12,"hónap",sec%31104000//360,"nap",sec%31104000//8640,"óra",sec%31104000//518400,"perc",sec%31104000,"masodperc")

2017. okt. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!