Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik a legjobb ingyenes...

Melyik a legjobb ingyenes weblapszerkesztő progikat e három közül: SeaMonkey, Kompozer vagy BlueGriffon?

Figyelt kérdés
Ha már használtad ezeket a Mozilla alapú weblapszerkesztő progikat, feltételezem, hogy vagy megállapodtál az általad legjobbnak tartottnál vagy más-más célokra használod a többit is. Kíváncsi lennék a véleményedre, mert csak a leírás alapján nem tudom eldönteni, hogy melyiket töltsem le és kezdjem el használni.

2014. dec. 25. 02:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Töltsd le minhármat.
2014. dec. 25. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Drone007 ***** válasza:
45%

Ne töltsd le egyiket se.

Ezek nagyon gáz programok. A webkészítést nem lehet elsajátítani egyikkel se, és mind évtizedekkel vannak lemaradva a modern webfejlsztéstől.

Ha nagyon választani akarsz a három közül, akkor még a Kompozer, az amivel TALÁN össze lehet szenvedni egy html oldalt, de ha jót akarsz magadnak - és mindenáron ragaszkodsz a wysiwyg szerkesztőkhöz - akkor inkább az Adobe Dreamweavert vagy az Adobe Muse-t ajánlanám.


Ha viszont valóban meg akarod TANULNI a webfejlesztést, akkor egy notepad++, sublimetext szerkesztő sokkal hasznosabb.

2014. dec. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Magát az html-t már nem kell megtanulnom, mert magam is használom a Netscape Navigator 4.7-es verzióját 1995 óta és a Notepad++-ot is.


Én csak a saját honlapomat szerkesztem hobbyból, mindeféle fancy flash nélkül, tehát ezért nem szándékozok fizetni HTML szerkesztőért márpedig Adobe progiknak húzós áraik vannak.


Netscape navigátor 4.7-es a HTML 4.1 protocolt használja, gondoltam, hogy körülnézek a neten hogy milyen modernebb szerkesztőre állhatnék át (ami esetleg már tudja az HTML5-öt is), de mivel már nem vagyok mai piskóta nincs időm ezeket külön-külön tesztelni és gondoltam hátha van olyan lelkes fiatal aki mindegyiket ismeri és rögtön megtudná mondani, hogy melyikket érdemes kipróbálni.


A Netscape navigátor 4.7-es egyébként minden szempontból egy nagyon jó szerkesztő, egyetlen egy hibája van, hogy in-line képeket nem igazán WYSIWYG szerkeszti, hanem a képhez a kódot hozzárendeli és csak a böngészőben láthatod az eredményt.

2014. dec. 25. 11:31
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez egyénfüggő is, kinek mi jön be. Én is azt javaslom, próbáld ki mindet, és válassz a tapasztalat alapján.
2014. dec. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Drone007 ***** válasza:
45%

Ami azt illeti én sem vagyok "mai piskóta". A Netscape Navigatort annó én is használtam, de az egy webböngésző, nem webfejlesztésre való. Távolról sem, mivel borzasztóan elavult.

Drágák az Adobe termékei. Ez bizony így van. Viszont az is igaz, hogy magánlakásokban a NAV még nem tartott házkutatást illegális szoftverek után kutakodva (feltéve, ha nem eladásra kínálod őket, vagy a velük készült produktumot próbálod feketén értékesíteni). Ezzel persze nem akarlak arra buzdítani, hogy illegálisan feltört verzióját használd az Adobe termékeinek.


Ha a Notepad++ -t ismered, akkor tudod, hogy a hatékony webfejlesztés nyilvánvalóan abból áll, hogy a kódszerkesztőben megírod, böngészőben ellenőrzöd. A wysiwyg szerkesztők egyáltalán nem hatékonyak semmilyen szempontból. Maradok előző javaslatomnál.

2014. dec. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!