Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Android, bejelentkezés?

Android, bejelentkezés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ha egy publikus weboldalnak a user tablajanak cresentialsaival szeretnék loginolni egy appba, hogy az appon belul elerhessek tobb funkciot akkor azt milyen modon szokas megejteni?


Esetleg az app indulasakor szinkronizalja a tablat SqLiteba vagy az appbol posztolgassak egy helyre ami vmi eredmennyel ter vissza?

(Sajat oldalrol van szo. Egy egyszerű user tablaval.)


Viszont igy felmerul a kerdes hogy ha sikerul bejelentkezni akkor ennek az allapotat, hogy orzom meg? Van valami session szeru dolog?


Sorry, hogy keves az ekezet...


(Véletlenül a Programok kategóriába írtam...)



2014. dec. 29. 22:00
 1/5 A kérdező kommentje:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__6..


Végülis a kérdés válasza az volt, hogy PHP szkriptet hivogasson az app

2014. dec. 29. 22:02
 2/5 A kérdező kommentje:

Következő kérdésem az lenne, hogy én a bejeléentkező felületet egy DialogFragment segítségével csinálom, ahol van egy login gomb ami meghívja a Login AsyncTaskom, ahol szeretném, hogyha az onPostExecute-ban lefutna egy Toast, hogy sikeres volt-e a bejelentkezés vagy sem.

NullPointerExceptiont kapok a Toastnál...


<<<Az s az az AsnycTask result

Toast.makeText(context, s, Toast.LENGTH_SHORT).show();


Ahol hívom:


Context context = getDialog().getContext();

new LoginTask(context).execute("Roland", "test");

2014. dec. 29. 22:05
 3/5 uno20001 ***** válasza:
Vizsgáld meg az s és a context értékét, ha valamelyik null, akkor Log.e()-vel írd ki.
2014. dec. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 uno20001 ***** válasza:
Vagy dobhatsz akár egy kivételt, lehet, elegánsabb megoldás, és úgy már tudsz toastot csinálni. (Mármint akkor tudsz csak toastot csinálni, ha a hívó metódusból hozzáférsz a contexthez.)
2014. dec. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Megoldódott, a context volt null, de azért mert rosszúl neveztem el.

Construktorba

context = context-et hívtam, holott az első context az a class context-je lett volna... Gondolom a this. hiáynzott neki :)

2014. dec. 29. 22:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!