Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egy kis segítség kellene,...

Egy kis segítség kellene, esetleg valaki segítene? (HTML, PHP)

Figyelt kérdés

Megírtam egy weboldalt, és bele egy login-reg rendszert, és beírom a felh.névhez hogy Admin, jelszóhoz semmit, akkor ugye kihozza hogy jelszót nem adtál meg. na igen ám, csak nekem úgy kellene, hogy nem irányít át egy üres lapra és ott írja ki, hanem pl alul kihozza egy kis piros négyzetbe vagy ilyesmi. Érthető? Ja igen! Meg hogy létrehoztam az adatbázisba egy coin változót, és hiába írom be, hogy $_POST['coin']; , azt írja ki, hogy nem ismeri fel a coin változót.. de ha a coin helyett írok pl username-et, akkor kiírja.. Akkor tudna vki segíteni? Ha nincs más megoldás, Elérhetőséget privátba küldöm.


Válaszokat előre köszi!


2014. dec. 31. 10:09
 1/7 anonim ***** válasza:

AJAX a kulcsszó, amit keresel. Azzal tudsz oldal újratöltés nélkül kommunikálni a szerverrel.


A $_POST['coin'] meg akkor fog létezni, ha értéket adsz neki, vagy ha volt 'coin' paraméter a POST requestben.

2014. dec. 31. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

1.- oké, megpróbálom! (csak így kicsit nehézkes hogy nem annyira értek hozzá)

2.- Konkrétan úgy van, hogy:

Beírja: Felhaszn.név, jelszó.

Átirányít a user.php-ra, ahol kiírja azt, hogy Üdv, *NÉV*!

Pontjaid: $coin. (próbáltam így, és úgy is, hogy $_POST['coin'];, de nem volt jó..nem ismeri fel a Coint.. Pedig DB-ben is létrehoztam már.. :/

2014. dec. 31. 11:02
 3/7 anonim ***** válasza:

A 'coin'-t nem a DB-ben kell létrehozni, hanem a form küldésnél kell átadni neki. Ha mást nem, csinálsz egy hidden field-et:


<input type="hidden" name="coin" value="ide akár meg php-val beírod amit tovább akarsz adni" />


És ha ezt a formot elküldöd egy PHP-nak, neki már látnia kell a $_POST['coin']-t. :)


Az AJAX-ozást meg a jQuery megkönnyíti neked, a dokumentációja is elég korrekt. Amikre rá kereshetsz:

- jquery ajax()

- jquery get()

- jquery post()


Utóbbi kettő az első használatát egyszerűsíti le.

2014. dec. 31. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod :)
2014. dec. 31. 11:36
 5/7 A kérdező kommentje:

++

Az a baj, hogy nekem egy oldalon van a bejelentkezés, regisztráció, és minden egyéb, csak épp ID-kre osztva. Így néz ki a regisztráció:


<!-- Regisztráció -->

<article id="register" class="panel">

<header>

<h2>Regisztráció</h2>

</header>

<section>


<form action="" method="post">


<input name="username" placeholder="Felhasználónév" id="username" value="" type="text" /><br /></td></p>

<input name="email" placeholder="E-mail" id="email" value="" type="text" /><br /></p>

<input name="password" placeholder="Jelszó" id="password" value="" type="password" /><br /></p>

<input name="passwordre" placeholder="Újra Jelszó" id="passwordre" value="" type="password" /><br /></p>

<p><input name="register" value="Regisztráció" type="submit" /></p>


<?php



if(isset($_POST['register']))

{

$username = strip_tags($_POST['username']);

$email = strip_tags($_POST['email']);

$password = strip_tags($_POST['password']);

$passwordre = strip_tags($_POST['passwordre']);

if($username&&$email&&$password&&$passwordre)

{

echo "Eddig minden rendben!";

}

else

{

echo "Nem töltöttél ki minden adatot!";

}

}



?>


</form>


</section>

</article>


A végén a PHP lenne az, ami ellenőrzi a dolgokat ugye.. Csak amikor megnyomom a Regisztráció gombot, akkor frissíti az oldalt..

2014. dec. 31. 11:41
 6/7 A kérdező kommentje:
És hogyha ugye az action-hoz beírom a register.php-t, akkor átugrik egy teljesen üres oldalra, és ott írja ki a hibát, vagy épp a sikert. ((Ez az egész az index.html-ben van))
2014. dec. 31. 11:42
 7/7 A kérdező kommentje:

++*

Hiába adtam meg az input-os coin változót, még mindig nem hozza ki valamiért.. :/

2014. dec. 31. 11:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!