Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Java-t szeretnék fordítani...

Java-t szeretnék fordítani dos-ban de nem sikerül hogyan tovább?

Figyelt kérdés
elmentettem indexx.java néven txt kiterjesztésben dosban nemtudom,hogy a javac-t hogyan kell használni a Java 7-es verzióm van és a ProgramFiles mappában van a Java mappa segítetek? azon belül a bin mappában sincs javac.exe...
2015. jan. 12. 07:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Miért pont dos ba ?
2015. jan. 12. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
azért mert most tanulom a nyelvet és máshogy nemtudom hogyan lehetne felvan telepítva az eclipse de azt nemtudom használni de most szükségem sincs rá miért máshogyan is lelehet fordítani?
2015. jan. 12. 08:00
 3/12 anonim ***** válasza:
51%
Hát DOS-ban egész biztosan sehogy.
2015. jan. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
windows 7 cmd parancssor..... ez nem dos?
2015. jan. 12. 09:04
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

De az de javat nem fogsz tudni futtatni rajta


de kipróbálom

2015. jan. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

OFF:

Nem, a Windows Parancssor az NEM DOS. A DOS az egy operációs rendszer. Egy 16 bites, manapság abszolút elavult oprendszer, egytaszkos, egyfelhasználós, és teljesen alkalmatlan a Java futtatására. Egyébként a maga nemében nem volt rossz, én szerettem, de ez a lényegen nem változtat.

Ennek a DOS-nak volt a jellemző felhasználói felülete a parancssor. De lehetett mást is beállítani, csak áűt kellett állítanod egy változót, hogy mi legyen a parancsértelmező. Nem volt kötelező a parancssort használni. Csak a felhasználók 99,99%-át vagy hidegen hagyta ez, vagy nem is tudta volna megcsinálni.

A parancssor persze a Windows részét is képezi - és még sok más oprendszerét is, pl. Linuxban is van parancssor - de attól, mert az úgy néz ki, vagy legalábbis hasonló, mint a néhai DOS parancssor, attól az még nem lesz DOS.


Fogalmazzuk át a kérdést: te nagyon is Windowsban akarod a Java forrásfájlt lefordítani, csak épp parancssorból.

Ha nincs javac.exe, akkor te valószínűleg csak a futtató környezetet (JRE) telepítetted, és nem a fordítót (JDK)! [link] Innen tudod a jdk-t, azaz a fordítót letölteni!

2015. jan. 12. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

#5: legalább hülyeségeket ne mondj!

A parancssor az nem DOS. A DOS egy operációs rendszer, amint azt már fentebb részletesen leírtam.

2015. jan. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
na legalább nem vagyok egyedül aki azthitte DOS de én tudtam hogy az egy oprendszer volt de én azthittem abból lett a mostani parancssor...
2015. jan. 12. 09:37
 9/12 anonim ***** válasza:
bocs lekeveredtem vagy is bekeveredtem de már nyomtam a válaszküldést és köszi hogy lepontoztál
2015. jan. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
ja és valóban csak JRE volt telepítve. de akkor a JRE tudja futtatni az összes platformon a .class fájlt és a JDK csinálja a bájtkódot(.class) fájlt a .java-ból?
2015. jan. 12. 09:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!