Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Érdemes Javat tanulni?

Érdemes Javat tanulni?

Figyelt kérdés

Eddig Javat szerettem volna tanulni, de most olvastam, hogy megnyitják a.NET-et és a Javanak vége.

Igaz ez? Ha igen, akkor melyik nyelvet érdemes Java helyett tanulni?


2015. jan. 13. 15:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%

Amikor klikkeltem erre a topic-ra, akkor azt írtam volna, hogy hááát...végülis...talán... Nade .net-nél mindenképpen! .net felejtős, nemsokára vége.

C++ meg sose megy ki a divatból.

2015. jan. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Mit akarsz fejleszteni? Azt kéne kitalálnod. Ha pl. Android-ra akarsz fejleszteni, aligha lesz jobb választás a .NET, mint a Java...


Amúgy biztos hűdejó hogy megnyitják a .NET-et, de a jelenleg bejáratott Java alkalmazásokat nem fogják csak ezért lecserélni. Millió helyen fut Java kód, és ezeket a jövőben is karban kell tartani.

2015. jan. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 SimkoL ***** válasza:
100%
[link] válassz a top nyelvek közül, de ne csak azt nézd, hogy mekkora szelet a tortából, hanem a helyezésének a mozgását is, valamint a %-os javulásokat, romlásokat is.
2015. jan. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
A cobol jön fel? Én befosok. ;-]
2015. jan. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

És Javahoz milyen technológiákat érdemes tanulni?

Ez lesz a màsodik nyelvem. Az első a C volt.

Miket lenne érdemes megtanulni?

Adatbázisokról gondolom kell tudnom. Úgy hallottam, hogy az Android is keresett. Aztàn mik vannak?

2015. jan. 13. 16:08
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Webalkalmazások. Java EE, Spring, Hibernate.
2015. jan. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Jaa, a C-t már meg is tanultad??? Like, ha igaz! :->
2015. jan. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Már adtam zöld pacsit. :D

No, nem baj. Kaphatsz még. :P

2015. jan. 13. 16:18
 9/15 SimkoL ***** válasza:
0%
Az Android nem nyelv. Több nyelvben is lehet rá fejleszteni, többek közt a DelphiXE... sorozattal is, bár a legális ára húzós, de ugyanabból a kódból mehet Androidra és iOS-re is valamint tud Windows-ra és Mac-ra is - akármennyire is lenézik egyesek -
2015. jan. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Én nem látom sehol ezen oldalon, hogy bárki is nyelvnek titulálta volna az Androidot. :)
2015. jan. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!