Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan kell egy mysql UPDATE-e...

Hogyan kell egy mysql UPDATE-et meghatározott időre megcsinálni? Részletek leírásban!

Figyelt kérdés
Egy olyat szeretnék csinálni, hogy már meg van a komplett weboldal megírva, csak ott elakadtam, hogy az UPDATE-et hogy kell úgy megcsinálni, hogy a megváltoztatott érték csak egy bizonyos ideig legyen az, mondjuk 30 napig. Példa: Használják a php-t, mondjuk a Tag értréket a rangokban Prémiumra változtatja, és azt szeretném hogy 30 nap múlva azt magától visszaírja Tag-ra.
2015. jan. 15. 17:29
 1/4 anonim ***** válasza:

pl csinálsz egy php-t ami megnézi a lejárati dátumot (eltárolod.) és a jelenlegit, ha egyezik akkor visszaállítod Tag-ra prémiumról, ezt a file-t pedig CRON-al naponta lefuttatod.

ciklus+if +CRON.


Ha cronra nincs lehetőséged akkor pedig az indexbe vhova bedobod ezt, mondjuk bónuszként úgy, hogy mindig eltárolod az előző kód lefutási idejét, akkor már azt meg tudod tenni, hogy ne fusson le mindig ez a kód, hanem csak ha legalább XYZ idő eltelt az előző futása óta.


Katyvaszul írtam, tudom, remélem azért érthető mindkét példa.

2015. jan. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Háát, bocsi de ez nem volt nagyon érhető számomra, meg a CRON-t nem is ismerem még. De köszi.
2015. jan. 15. 17:41
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezt nem úgy szokták. Létrehozol egy oszlopot ahova beírod hogy meddig él a felhasználó előfizetése.


Lekérdezésnél ellenőrzöd hogy ha él még az előfizetés akkor Premium, ha már lejárt akkor Tag.

2015. jan. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ez jó ötlet, megpróbálom megírni. :)
2015. jan. 15. 18:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!