Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozók ti nagyon megszenv...

Programozók ti nagyon megszenvedtetek amikor tanultátok a szakmát vagy idővel ráállt az agyatok?

Figyelt kérdés

jelenleg van egy bútorasztalosi szakmám és egy érettségim, munka mellett java programozónak készülök tovább tanulni egy okj-s szakon, nektek hamar ráállt az agyatok az anyagra?

am azért váltok át programozóira mert anno az asztalosi szakmán én is beleestem abba a csapdába mint sokan mások h eygszerűen nem jelentett be a munkaadóm amikor a gyakszi helyre jártam és így hivatalosan nincs munka viszonyom és így még nehezebb állást találni ezen a téren mert mindenhova tapasztaltat keresnek:/ és a programozást régebben is tanultam igaz csak sulis szinten és érdekel a dolog, meg hát ugye jól lehet vele keresni és nagyon keresettek


2015. jan. 16. 21:14
 1/6 A kérdező kommentje:
úgy értem h munka mellett tenném le a szakmám h már van egy munkahelyem igaz nem asztalosi pozícióban csak nem vmi jól fizetős
2015. jan. 16. 21:18
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy kis időbe telt, mire átszoktam az imperatív paradigmáról az objektum-orientáltra, de se előtte, se utána nem volt semmi problémám a tanulással.
2015. jan. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én még 12 éves koromban kezdtem el, és kellett egy kis idő, amíg rájöttem a dolgokra.


21/F

2015. jan. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Az objektum orientált programozást még nem igazán látom át de nekem következő félévben lesz olyan tárgyam ahol arról fogunk tanulni és majd kicsit jobban ráfekszem, de am a programozás sztem olyan, hogy ha egyszer megérted az alapokat onnantól bármilyen nelvet meg adott nyelven belüli dolgokat hamar megtanulod.
2015. jan. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
6-7 éves koromtól programoztam, sosem szenvedtem, mindig ez érdekelt. Nem mondom, hogy lehetetlen megtanulni, mert semmit sem az, ha érdekel, de nagyon sok időt kell belefektetni, ami felnőttként már nem biztos, hogy a rendelkezésedre áll. Ráadásul eleinte nem fogod olyan szinten csinálni, hogy valaki pénzt adjon érte.
2015. jan. 16. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 SimkoL ***** válasza:

A '80-as években tanultam meg programozni, úgymond magamtól, munka mellett. Később a komolyabb programjaimnál hiányzott az a 'járulékos' tudás amit a programozás mellett oktatnak. Rendben, utánaolvastam, megtanultam, de nem mindegy, hogy párhuzamosan tanulod, vagy később úgymond kényszerűségből. Az elején sok-sok el..szott programom volt, amit százszor hatékonyabban meg lehetett volna írni. Hiába ismersz ezer utasítást vagy függvényt attól még nem biztos, hogy össze tudsz rakni egy 'normális' programot.

A másik: olyan nyelvet válassz amire 'rááll' az agyad és itt: [link] legalább az első húszban van.

2015. jan. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!