Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hobbi android programozók...

Hobbi android programozók segítségét szeretném kérni! Egy apró programot le tudnátok nekem programozni?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősömnek írtam össze az utasításokat, hogy PC-re programozza le, ezt a szöveget másoltam be ide! Csak most androidra kellene. Előre is köszi annak aki megcsinálja!


A program lényege hogy kiszámolja 20000-ig milyen bankjegyből mennyi kell.


A program lényege hogy kiszámolja 20000-ig milyen bankjegyből mennyi kell.


1, lépés


Bevinni az összes címlet darab számát, (közben mellé kiírja hogy mennyi az összeg), így:

0 db 20000 0 ft

0 db 10000 0 ft

3 db 5000 15000Ft

5 db 2000 stb

2 db 1000

2 db 500

1 db 200

1 db 100

0 db 50

5 db 20

0 db 10

5 db 5


Összesen: XXXXX Ft


Az első oszlop kézzel változtatható, a második az fix (ugye mert azok címletek), a harmadik az 1. és 2. oszlop szorzata. Az utolsó sor pedig a 3. oszlop szummája.



2, lépés


Beállított paraméterek mellett írja ki hogy a címletekből hány darab kell. (a beállítás egy külön ikon is lehet, vagyis, hát legyen az :D) Ezek legyenek a beállításba:


Elérni kívánt összeg: *kézzel bevihető*


Maximális darab szám:

20000 *kézzel bevihető*

10000 *kézzel bevihető*

5000 *kézzel bevihető*

2000 *kézzel bevihető*

1000 *kézzel bevihető*

stb



3, lépés:

Hasonlítsa össze az 1 és 2 lépésben bevitt értéket, a bevitt darabszám ha egyenlő akkor írja be, ha több akkor akkor legyen kevesebb, ha kevesebb akkor a kevesebbet írja be (röviden és magyarul: ne haladja meg a darabszám a 2-ban leírtakat).


4, lépés

a 3. lépés értékeit adja össze (valószínűleg több lesz mint 20000), ezek után a legnagyobb pénznemet próbálja levonni, ha sikerül és még mindig nagyobb mint 20000 akkor próbálja megint (amíg 20000 alá nem esik, ha alá esik akkor természetes egyel kevesbbszer vonja le). Majd lépjen tovább a következő (kisebb) címletre. - ezt a részt már excelbe nem lehet megcsinálni, mert nincs ciklus benne, egymásba ágyazott HA függvényekkel, megpróbáltam, de nem sikerült, vagy feladtam, nem emlékszem) (minuszba egy érték se tudjon lemenni!)



5, lépés

írja ki hogy miből mennyi kell a 20.000hez

(alulra a biztonság kedvéért az összeget is)


6, lépés

egy oszlop ahol én tetszőlegesen beírhatom a darabszámokat (ez azért kell, mert ha a kiadott végeredmény nem tetszik akkor ahhoz képest tudjam variálni)


Kb így nézzen ki a program:


Beállítások menü (ez a 2, lépés)


(Három fő oszlop)

Bevitel Értékelés Manuális

(1, lépés) (5, lépés) (6, lépés)

20000 [] db szorzat [] db szorzat [] db szorzat

10000 [] db szorzat [] db szorzat [] db szorzat

5000 [] db szorzat [] db szorzat [] db szorzat

2000 [] db szorzat [] db szorzat [] db szorzat

1000 [] db szorzat [] db szorzat [] db szorzat

500 [] db szorzat [] db szorzat [] db szorzat

200 [] db szorzat [] db szorzat [] db szorzat

100 [] db szorzat [] db szorzat [] db szorzat

50 [] db szorzat [] db szorzat [] db szorzat

20 [] db szorzat [] db szorzat [] db szorzat

10 [] db szorzat [] db szorzat [] db szorzat

5 [] db szorzat [] db szorzat [] db szorzat


Összeg Összeg Összeg


2014. nov. 30. 12:40
 1/10 A kérdező kommentje:

A tabos tagolás nem jött össze:

[link]

2014. nov. 30. 12:43
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi a honorárium?
2014. nov. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Aki hobbiból csinálja, annak egy dicséret is elég :D
2014. nov. 30. 13:40
 4/10 anonim ***** válasza:
84%

Nem. A hobbi azt jelenti, hogy szeret valamivel foglalkozni. Amit viszont te kérsz, az ingyen munka. Szóval sok sikert.


(Ezt a mentalitást meg sürgősen felejtsd el, mert ha élőben eljátszod lehet bajod esik.)

2014. nov. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Miért ne lehetne valakinek hobbija az android programozás?

Ez pont olyan amikor elkezdtem PS-sel foglalkozni, saját örömre. Egy ilyen kérésnek én még örültem is abban az időben, mert magamat tudtam fejleszteni. PS-nél is egy (nagyon kezdetleges) kép szerkesztése 10-20 ezer forintot is megérhetett, de én ingyen bevállaltam.


A mentalitásom pedig élőben is ilyen, de írott formában "élesebbnek" jön le.

2014. nov. 30. 20:52
 6/10 anonim ***** válasza:
69%

Az a baj, hogy ez nem kihívás hanem szalagmunka. Apró hülyeségekkel kell szöszölni, és a végén annyit tanul belőle a "hobbista" hogy jobb ha sötétebbre állítja a monitort mert a sok apróbetűtől kimegy a szeme.


1. Példa: Jé, látom te szeretsz kertészkedni! Nekem is van egy kisebb kertem, nem akarod felásni?


2. Példa: Nahát, szeretsz Photoshopolni? Nem tennél ondót erre a 4563 képre?

2014. nov. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ne érts félre nem kötekedni akarok. C-ben már dolgoztam, és ennek a megírása nem lehet több mint egy óra, ezért a példáid kicsit szélsőségesek. Ez egy hozzáértőnek olyan mint kertésznek, kigazolni a kiskertet.
2014. nov. 30. 22:19
 8/10 anonim ***** válasza:
53%
Akkor most várjunk olyanra aki meg is tudja becsülni a problémát, mert én csak 1 kisebb projektet csináltam Droidra és Javát is csak 1 éve tanulok.
2014. nov. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha informatikával foglalkozó embereket kérdezel és nem gyksokat többre mész :P

Itt a segítség nem dívik, csak a ugatás, meg a nyávogás.

Sad but true.

2014. dec. 1. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

04:36


Dívik a segítség, de a kérdező nem segítséget kér, hanem ingyen munkát.


Egy izgalmas feladatot megcsinálok én is szívesen, de ez hírből sem izgalmas - ez szöszölés számolgatássokkal. Megcsinálom, de akkor kérem az órabéremet az eltöltött időért...

2014. dec. 1. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!