Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Valaki leírná Microsoft Small...

Valaki leírná Microsoft Small Basic-ben a megoldástés elküldeni kommentbe nekem? Nagyon kéne, ezt nem tudom megcsinálni! (feladat a leírásban)

Figyelt kérdés
Írj programot, amely beolvas egy kétjegyű számot, és kiírja a 2 jegy felcseréléséből képzett szám kétszeresét. Pl.: 25 esetén 104-t ír ki, mert 52*2=104. (dupláz)
2015. jan. 17. 15:25
1 2
 11/18 tabaki ***** válasza:

@SimkoL:


Sajnos, még mindig nem tudom kipróbálni, de nekem a netes keresés alapján úgy tűnt, hogy ismeri az egészosztást (\) meg a modulót (mod) is. Úgy látszik, mégis egy olyan oldalra tévedtem, amelyik az eredeti Small Basicről szólt, pedig igyekeztem vigyázni... :(

2015. jan. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 SimkoL ***** válasza:
A saját Help-je alapján nem hozza sem a MOD-ot sem a div-et, sem a \, % operátort. Átnyálaztam pár programot, de ott is az általam írtakat hozza. Át lehetne konvertálni VB-be, tudja is :) Érdekes az IDE, meglepő módon tetszik is, csak a Pascal-tól is százszor butább nyelv első ránézésre. Már az gyanús volt, hogy 3.5 FrameWork kell neki :) Ha a 'nyomorult' mod kereséssel nem telik el annyi idő.....
2015. jan. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 tabaki ***** válasza:

@SimkoL: "Érdekes nyelv..."


Így igaz. Az IDE-je nekem is tetszik, viszont a nyelv a nehézkességnek és az ügyefogyottságnak kifejezetten taszító elegye. Ennél az ős-BASICek is barátságosabbak voltak, nem beszélve a számtalan ma is élő, nagyobb tudású, szintén ingyenes változatról. Cserébe .NET futtatókörnyezet kell neki, nem készít exe-fájlt (legalábbis közvetlenül nem, csak a VB-n keresztül), és természetesen csak Windowson fut. Komolyan nem értem az infótanárokat, hogy miért rokonszenveznek vele.

Mivel a múltkor már majmot csináltál belőlem egy rafináltan bent hagyott programhibával, most éltem a gyanúperrel, és igazítottam a kódon. Szerintem ebben a sorban:

While szam < 9 Or szam > 100

meg kell fordítani a feltételeket, érdemes valahová becsempészni a

Program.End()

utasítást, mert (legalábbis nálam) nem lehetett olyan értéket beírni, hogy ne induljon újra a bekérés, igaz, így a WHILE feltételeként akármilyen hülyeséget is írhatsz. Továbbá még össze is vontam a következő két sort:

szam = TextWindow.ReadNumber()

szam = Math.Floor(szam)


A programod most így néz ki (remélem, nem tévesztek, mert csak gépeléssel módosítom a windowsos gépemen lévő szöveg alapján):


TextWindow.Title = "Számfordító"

szam = 0

While (szam > 9) Or (szam < 100) 'Tökmindegy, de zárójeleztem a biztonság kedvéért

TextWindow.Write("Kérem a számot: ")

szam = Math.Floor(TextWindow.ReadNumber())

if (szam > 9) and (szam < 100) then

eredmeny = 2 * (Math.Remainder(szam, 10) * 10 + (Math.Floor(szam / 10)))

TextWindow.WriteLine("Az eredmény: " + eredmeny)

Else

TextWindow.WriteLine("A szám csak két számjegyű lehet")

TextWindow.Pause()

Program.End()

EndIf

EndWhile

2015. jan. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 SimkoL ***** válasza:

Igazítottam rajta, mert így a hibás számoknál kilép:


TextWindow.Title = "Számfordító"

szam = 0

While (szam > 9) Or (szam < 100) 'Tökmindegy, de zárójeleztem a biztonság kedvéért

TextWindow.Write("Kérem a számot: ")

szam = Math.Floor(TextWindow.ReadNumber())

if (szam > 9) And (szam < 100) then

eredmeny = 2 * (Math.Remainder(szam, 10) * 10 + (Math.Floor(szam / 10)))

TextWindow.WriteLine("Az eredmény: " + eredmeny)

Else

TextWindow.WriteLine("A szám csak két számjegyű lehet")

TextWindow.Write("Kilépsz ? ((iI / nN) + Enter): ")

kilep = TextWindow.Read()

if kilep = "i" or kilep ="I" then

Program.End()

EndIf

EndIf

EndWhile

2015. jan. 18. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 SimkoL ***** válasza:
*így → úgy
2015. jan. 18. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Egyébként ez egy versenyfeladat, nem fog megbukni rajta csak max nem nyer semmit
2015. jan. 19. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 tabaki ***** válasza:

@SimkoL:

Ööö... én azt hittem, az a szándék. De igazad van, illik rendesen köríteni.


@06:32: „max nem nyer semmit”

Elfeledkezel arról a kárról, amely ennek a nyelvnek a tanulásával éri...

2015. jan. 19. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

@tabaki


Igazad van. Én amúgy nem értem az ilyen versenyeken miért nem lehet normális programozási nyelveket használni.

2015. jan. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!