Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Megéri nem eredeti Arduino-t...

Megéri nem eredeti Arduino-t venni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretnék elkezdeni programozni, és úgy gondoltam veszek egy Arduino UNO R3-at. Még kezdő vagyok semmi tapasztalatom nincs a mikrokontrollerek körül. Nézegettem is ilyeneket de az eredeti gyártmányt nagyon drágának találtam. Azonban látom hogy lehet venni olcsóbb másolatokat is. Ezek milyenek? Mert például olvastam hogy az eredetiek el vannak látva rövid zár elleni védelemmel is. Az utángyártott darabok is? Megéri utángyártottat venni? Mennyi probléma jelentkezhet?Próbáltam összehasonlítani az eredetit és a másolatot, mindkettőre rá van írva hogy "made in italy", ez igaz hogy mindkettő innen származik, vagy az utángyártott nem ott készült?

Eredeti: [link]

Amit néztem: [link]

Előre is köszi a segítséget!



2015. jan. 17. 21:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nos, ez nem egy sima termék. Ez egy open source project, amit bárki összedobhat magának otthon, egy pákával, egy marék alkatrésszel, egy számítógéppel és elegendő előismerettel a tarsolyban. Ebből kifolyólag a "másolatok" minősége viszonylag bizonytalan; ez persze nem jelenti azt, hogy rosszak, csak annyit, hogy mindenki a saját belátása szerint rakja őket össze, így egy adott feature-t vagy tudnak, vagy nem.


Mivel az általad linkelt klón eredeti nyákra készült, kispórolt alkatrész helye pedig nem látszik, így feltételezem, hogy teljesen megegyezik a "gyári" darabbal, a legjobban azonban akkor jársz, ha nem itt teszed fel ezt a kérdést, hanem az eladót keresed meg vele.

2015. jan. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én már több "nem eredeti" Arduino-t rendeltem az aliexpressről, Unot, Megát, Nanot, Minit, és egyéb interfészpaneleket is. Egyikkel se volt semmilyen probléma, teljesen megegyeznek az eredetikkel. Ha jól sejtem ezek a vaterás Arduinok is onnan vannak, csak nem egy hónap a szállítás, hanem egy hét, illetve az ára a duplája, de cserébe a garancia könnyebben érvényesíthető. Valamit valamiért.
2015. jan. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
35%
Bizonytalanok a lóf.szt. Ugyanaz a proci (mikrokontroller) van bennük mint az eredetiben. A különbség a hordozó (NYÁK) gyártója. Az meg egész véletlenül a kínaiban is minőségi.
2016. jan. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!