Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Muszáj Eclipse az MC modoláshoz?

SIDLER22 kérdése:

Muszáj Eclipse az MC modoláshoz?

Figyelt kérdés
MC Modot szeretnék készíteni. Eddig úgy láttam hogy csak Eclipse-el lehet modot készíteni. De az Eclipse az C programnyelvű, nekem meg a Visual Basic van meg és abban is van C# és C++ programnyelv. Az nem jó a modoláshoz?

2015. jan. 23. 14:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Java, de ne zavarjon.
2015. jan. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A Minecraft Java-s cucc.

Az Eclipse jó Java-hoz, C++-hoz, PHP-hez, és még sok máshoz is.

Programozni nem a mélyvízzel kezdünk.

2015. jan. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

#2 vagyok


Egyébként nem muszáj Eclipse hozzá. Csak a te dolgodat könnyíti meg. Ha tudsz Java-ul, bármilyen text editorral csapathatod.

2015. jan. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 jan1k4papa ***** válasza:
19%
Előbb tanulj meg írni *muszály*
2015. jan. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
2015. jan. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 jan1k4papa ***** válasza:
14%
En meg igy tanultam az iskolaban 4 evvel ezeleott ;)
2015. jan. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Engem nem érdekel hogy így írtam. Szóval nem elég hozzá a C programozási nyelv. Ok.
2015. jan. 23. 15:49
 8/12 anonim ***** válasza:

A Minecraft mod írás nincs fejlesztői környezethez kötve. Én speciel Notepad++-ban szoktam, de ez csak megszokás, nagyobb projectek írásához használok csak IDE-t. A lényeg, hogy fent legyen a játékkal kompatibilis JDK valamint JRE.


Magához a játékhoz tudtommal csak Java nyelven tudsz modot írni, így a C felejtős. Megoldás lehet még a NetBeans vagy JCreator is, ha éppen nem tetszik az Eclipse. A Visual Basic sem egy IDE, hanem egy programozási nyelv, ami a Visual Studio része, valamint le lehet tölteni csak az adott nyelvhez tartozó komponenst is, de ha ott van mellette a C# és a C++, akkor az a Visual Studio lesz, ami nem támogatja a Java nyelvet, mivel nem sok köze van a Microsofthoz.


Összegezve, a nyelv amit keresel a Java, használhatsz szövegszerkesztőt (nem ajánlott), Notepad++-t (van szintaxis kiemelés), vagy IDE-t (Eclipse, NetBeans, JCreator, stb.), ez csak rajtad múlik.


Remélem érthető az amit írtam, enyhén kimerült vagyok a vizsgaidőszakom végén, szóval elnézést ha kicsit össze-vissza fogalmaztam.

2015. jan. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az Eclipse leginkább Javához készült.


A muszáj német eredetű, ezért kivétel a hasonló alakú szavak helyesírása alól.

2015. jan. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Csak azt írta egy kommentelő, hogy az Eclipse tud C-t meg C++-t. De a minecraft modoláshoz Java kell.
2015. jan. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!