Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért csinálja ezt a Visual...

Miért csinálja ezt a Visual Basic? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Tehát. Megpróbálom röviden leírni. Van egy program, ami felfelé számol. És ha elér egy bizonyos számot, megjelenít egy eddig láthatatlan picturebox-ot és label-t. És ebből van egy csomó. És időnként nem jeleníti meg a picturebox-ot, vagy rossz helyen jeleníti meg, pedig minden jó helyen van és jól működik. Ezt alátámasztja az is, hogy van egy mentés rendszer. Elmentem, kilépek, vissza, betöltöm, és látható a picturebox illetve jó helyen is van. Ez mitől lehet? Bugos a Visual Basic? A gépem szerintem elég erős, hogy ne az okozza a problémát. Visual Basic 2010 express-t használok, illetve vb.net-et ezen belül vagy mit... Tehát Windows Form Application-t hoztam létre ahol "dolgozok".

2015. jan. 24. 18:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát a tapasztalat azt diktálja hogy nem a Visual Basic a bugos hanem a programod. Ott a hiba, csak észre kell venni. Ha tudod töltsd föl a kódod valahova, ennyiből nem hiszem hogy bárki is meg tudná mondani mi a hiba.
2015. jan. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azaz igazság, hogy ez egy játékocskának a része, amit én fejlesztgetek ezért nem szívesen tölteném fel. De írok egy programot, ami megfelel a leírtaknak, és ha ott is csinálja, akkor azt megpróbálom feltölteni valahová. Bár az lehet, hogy nem lesz mérvadó, mert ugye másik program...
2015. jan. 25. 06:40
 3/7 A kérdező kommentje:
Amit talán kihagytam, és fontos lehet, hogy mindig másik picturebox az, ami rossz helyen van vagy nincs ott.
2015. jan. 25. 06:50
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha véletlenszerű dolgokat művel a program és minden indításnál mást, akkor két dologra tudok gondolni: vagy memória szemetet olvasol valahol (pl. felszabadított erőforrásokat használsz tovább), vagy pedig több szálú a programod és nem szálbiztos objektumot írsz egyszerre több szálból is lock nélkül. (azt hiszem VB-ben SyncLock-nak nevezik)
2015. jan. 25. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Azt hiszem értem, amit írsz. És mit jelent az, hogy többszálú? Több dolgot vizsgál/csinál a háttérben a program?
2015. jan. 25. 07:56
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom jobban elmagyarázni minthogy azt mondom hogy több szálon fut a programod. Lehet több szálat indítani amikor párhuzamosan futnak. Ha ezek a szálak egyszerre férnek változókhoz, objektumokhoz akkor abból szép ki hibák tudnak keletkezni.


Ha van egy számlálód ami mondjuk másodpercenként számol, akkor ahhoz hogy az ablakok ne fagyjanak ki és tovább tudjanak mellette futni, és emellett még mást is lehessen csinálni a programban, szálak kellenek, hogy a program több minden csinálhasson egy időben, párhuzamosan.

2015. jan. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Egy picivel azt hiszem jobban értem... Majd írok egy hasonló programot, ami csak felfelé számol, és akkor ha ott is jelentkezik a hiba, akkor megpróbálom feltölteni valahová. Minden esetre köszönöm szépen az eddigi segítséget is! Már ez is sokat segített!
2015. jan. 25. 17:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!