Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen könyvet ajánlotok a...

Milyen könyvet ajánlotok a Java programozás elsajátításához?

Figyelt kérdés
Most kezdtem az egyetemen a Java programozást és kellene belőle vmi könnyen tanulható jegyzet. Előtte C-t tanultam és rendelkezek is egy ,,minimális,, ismerettel.
2010. febr. 10. 00:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Semmilyet, csinálni kell. Könyv a bonyolultabb dolgokhoz kell majd később.
2010. febr. 10. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha rendesen tanítják, akkor felesleges a könyv, inkább amit nem értesz, keress rá a neten.
2010. febr. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Java 24 óra alatt. Kezdőknek tökéletes.
2010. febr. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"... 24 óra alatt" könyvet ne vegyél, mert hihetetlen amatőr, csak a hülyeséget tanulod meg belőle.

Az előttem szólókkal egyáltalán nem értek egyet igenis kell könyv. Úgy nem lehet megtanulni programozni hogy leülök elindítom a NetBeanst és irosgatok valamit. Ha nincsenek meg a megfelelő elméleti alapok, később, amikor már nem egy bemagolt ifet kell írni, hanem egy komolyabb problémát megoldani, azonnal látszani fog hogy igazából semmit nem tudsz, csak bemagoltál egy pár vezérlési szerkezetet meg ismert modellt.

Ha tényleg szeretnél Java-ban programozni és nem csak kódolgatni, akkor először is az objektumorientáltságot kell megérteni, ami sokaknak nem könnyű és nem is olyan izgalmas mint kódolni, viszont ha ez nincs meg, később meghalsz.

Ajánlom figyelmedbe Angster Erzsébet kétkötetes Objektumorientált Tervezés és Programozás JAVA című könyvét, amely igaz nem egy friss mű, mégis a legjobb könyv, amit egy kezdő választhat.

2010. febr. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2010. márc. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!