Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mysql kapcsolótáblás lekérdezés?

Mysql kapcsolótáblás lekérdezés?

Figyelt kérdés

Lenne egy cimke tábla, egy kapcsolótábla és egy cikkek tábla.

cimke -> cid,cname

kapcsolótábla -> kid,ktid,kaid

cikkek -> aid (ennyi kell csak belőle)


Ebből kellene nekem olyan lekérdezést írni ami ha meg van adva a cimke id-je akkor a kapcsolótáblán keresztül lekérdezi az adott cimkéhez tartozó cikkeket.


inner join-al próbáltam bár azt nem nagyon értem.


2015. febr. 11. 14:35
 1/3 A kérdező kommentje:

sikerült megoldani, általában így van... felteszem a kérdést utána rá megoldódik (na nem mindig...)

Sikeresen hülyének nézettem magam,beszélgetek magammal...

2015. febr. 11. 14:46
 2/3 anonim ***** válasza:

azért leírhatnád a többieknek, ha valaki idetéved, és akkor még hülyének se néznének..


(mellesleg a ktid az gondolom kcid akar lenni, még ha nem is nagyon értem ezt az elnevezést, és valahogy így: select cikkek.aid from cikkek join kapcsolotabla k on k.aid = cikkek.aid where k.kcid=valami)

2015. febr. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

$tag_SQL = "select * from tag_to_article inner join tags on tag_to_article.tag_id = ".$url." inner join articles on tag_to_article.article_id = articles.article_id group by articles.article_id ".$limit."";


$url = cimke id-je

két tábla van tag to article és az articles

2015. febr. 14. 08:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!