Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ha SQL-ből jönnek az adatok,...

Ha SQL-ből jönnek az adatok, akkor hogy tudok PHP-ban rákérdezni SUBSTR-el hogy az első karaktere "Á, É, Í, stb. "-e?

Figyelt kérdés
tehát hogyha ékezetes betűvel kedődik, akkor azt hogy tudom lekérdezni PHP-ban

2014. nov. 15. 15:01
 1/5 anonim ***** válasza:

RTFM

[link]

2014. nov. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

// Accessing single characters in a string

// can also be achieved using "square brackets"

$string = 'abcdef';

echo $string[0]; // a

echo $string[3]; // d

echo $string[strlen($string)-1]; // f


Ez nem működött ékezetes betűkkel. Egyébként le tudom kérdezni az ékezet nélküli karaktereket.

2014. nov. 15. 15:17
 3/5 A kérdező kommentje:

#1-nek üzenem, hogy a manualban (amit természetesen elolvastam már ezelött) ez van:

"// can also be achieved using "square brackets", viszont így nem működik ékezetes karakterekkel! Ezzel viszont igen:


echo substr('abcdef', 0, 4); // abcd


ergo a manual nem jó :P

okoska...

2014. nov. 15. 15:33
 4/5 anonim ***** válasza:

jó az, csak ott épp nem figyelmeztet erre:

"Warning


Internally, PHP strings are byte arrays. As a result, accessing or modifying a string using array brackets is not multi-byte safe, and should only be done with strings that are in a single-byte encoding such as ISO-8859-1.

" -php.net


"Be careful, $str[n] and $str{n} give n-th Byte of String, not n-th character of String. For multibyte encoding (UTF-8, etc.) one character doesn't need to be one Byte." - stackoverflow népe

2014. nov. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Most akkor mi van? Te magad írod, hogy működik a substr...
2014. nov. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!