Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan lehet egy olyan alkalma...

Hogyan lehet egy olyan alkalmazást írni windows alá ami ha feláll a rendszer automatikusan elindul?

Figyelt kérdés
ja és linux alá is érdekelne a módszer tudom,hogy windowsban van egy olyan,hogy startup folder de biztos van spécibb megoldás is egy bináris fájl vagy process elindítására.
2015. febr. 14. 15:37
 1/3 anonim ***** válasza:

szerintem a startupnál nincs jobb, linux alatt :


[link]

2015. febr. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 tabaki ***** válasza:
Anélkül, hogy tényleg értenék a kérdéshez, az a gyanúm, hogy egy alkalmazás attól indul el, hogy a rendszer elindítja. Ha nem a Startup folderből, akkor mit'tom én, a win.ini (ha még létezik) vagy egy automatikusan induló másik program szólíthatja meg, de magának a programnak nincs olyan tulajdonsága, hogy csak úgy magától elindulhasson. Amíg a rendszer nem foglalkozik vele, ugyanolyan holt adat, mint bármi egyéb a gépen.
2015. febr. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Linux-ban habzsidőzsi sok megoldás van boot közbeni indításra.


a) /etc/rc.local - amit beleírsz, lefut a boot után


b) patentebb megoldás: /etc/init.d/ -be saját scriptet teszel, és sysv-rc-conf -fal besymlinkeled rc2.d-be, avagy kézzel is megteheted, így shutdown-nal korrektul le is állítja magát


c) ezt sokan nem ismerik, pedig a cron-ban az 5 számos dátum/idő megadó sáv helyett lehet használni az "@reboot" kifejezést, aminek működését most nem fogom részletezni. :->

2015. febr. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!