Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Javaban hol kell beállítani,...

Javaban hol kell beállítani, hogy a konzolon az ékezetes betűk normálisan jelenlenek meg?

Figyelt kérdés
2015. febr. 15. 17:13
 1/5 Tengor ***** válasza:
Általában nem nagyon kell állítgatni. Milyen oprendszer? Mi megy ki a konzolra? UTF-8-ban van?
2015. febr. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Gondolom, windows alatt vagy. Nem a java hibája...
2015. febr. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Windows 7 oprendszer. Nem tudom, hogy miben van a kód. UTF8-ra nem lehet átállítani?
2015. febr. 15. 19:02
 4/5 anonim ***** válasza:

Windows alatt a parancssor DOS alapokra épül. Tudsz benne chcp paranccsal kódlapot váltani, de nekem még így se sikerült rendes, unicode karaktereket is támogató megjelenítést elérni.


Én ilyenkor azt szoktam csinálni, hogy az outputot fájlba írom inkább, vagy valamilyen GUI ablakba. Javában egy swing ablakot egy text box-szal kb. 1 perc alatt összedobhatsz.

2015. febr. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha nem IDE-t használok hanem mondjuk Notepad++-t akkor szokott szarakodni a karakterkódolással.


Most futtattam egy gyors tesztet és a Windowsos parancssor nem szereti az UTF-8-at, inkább preferálja az ANSI-t. Így megjelentek az ékezetes karakterek.


Ha Notepad++-t használsz akkor könnyen tudsz váltani a karakterkódolások között. Felül a menü soron "Kódolás->Átalakítás ANSI kódolásra"

2015. febr. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!