Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » MySQL hozzáértők! Mi lehet a...

MySQL hozzáértők! Mi lehet a probléma, a MySQL adatbázisomban? Nem lehet szerkeszteni a létrehozott táblázatokat

Figyelt kérdés

Így néz ki a táblázatom


[link]


ehelyett


[link]


már 2 órája ezt keresem, hogy mi lehet a gond, nagy segítség lenne, ha valaki leírná


Köszönöm!



2015. febr. 23. 22:12
 1/9 A kérdező kommentje:
GoDaddy-s felületem van, azon van az adatbázis
2015. febr. 23. 22:13
 2/9 anonim ***** válasza:
Inkább a Structure tabot mutattad volna... de első blikkre az id mező nincs beállítva elsődleges kulcsnak.
2015. febr. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A relációs adatbázisok féléves tárgy (2 óra előadás + 2 óra gyakorlat / hét) főiskolán. Ezek nem olyan dolgok, amiket egy YouTube videóból meg lehet tanulni.
2015. febr. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Kezdjük ott, hogy tudod-e mi az a Primary Key? Avagy magyar nevén: Elsődleges kulcs?


Mivel nincs aláhúzva az "id" felirat, így gondolom nincs.


Mivel az UPDATE, DELETE parancsokat ill. SQL utasításait nem ismered (gondolom) akkor tudnád, hogy a PhpMyAdmin mögött is lényegében ezek az SQL parancsok futnak, amiket te magad is begépelhetsz.


Nos. Itt van egy SQL kód. Ezt szépen másold be és futtasd le:


CREATE TABLE IF NOT EXISTS `people2` (

`id` INT NOT NULL AUTO_INCREMENT,

`first_name` TINYTEXT NOT NULL,

`last_name` TINYTEXT NOT NULL,

`bio` TEXT NOT NULL,

`created` DATETIME NOT NULL,

PRIMARY KEY (`id`))

ENGINE = InnoDB;

INSERT INTO `people2` (`first_name`, `last_name`, `bio`, `created`) VALUES ('Alex', 'Garrett', 'I\'m web developer', '2015-02-23 13:02:17');

INSERT INTO `people2` (`first_name`, `last_name`, `bio`, `created`) VALUES ('Billy', 'Garrett', 'Alex\'s brother', '2015-02-23 13:02:17');

2015. febr. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

3-mas lefuttatam a kódot, már ha jól csináltam, ez jött ki:

[link]


Tehát, azt mondod, hogy ha jobban ismerném az SQL-t akkor nem lenne gond, hogy nincs edit, meg delete funkció


1-es Remélem jót mutatok:

[link]

Nem tudom, adminná tenni magam, mintha usernek nézne


2.-es Designer és Kommunikáció szakon vagyok, éppen hogy ismerjük, értsük meg, azért tanuljuk, de nem az a cél, hogy magas szinten műveljük

2015. febr. 23. 22:49
 6/9 A kérdező kommentje:

3mas most megy, amit létrehoztam a kóddal, azzal működik :D


De az miért lehet, hogy adatbázist nem tudok létrehozni? Hanem csak a godaddys oldalon külön létrehozok, azt megnyitom ezen a MyPHPAdmin felületen, és csak azt látom egyedül?

2015. febr. 23. 22:52
 7/9 anonim ***** válasza:
Mert nincs jogosultságod hozzá. Ez azért van hogy ne lehessen orrba-szájba db-ket létrehozni, csak a GoDaddy felületen kontrollált módon.
2015. febr. 23. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Most nem azért, hogy belevauzzak, de miért nem localhoston próbálgatod az adatbázis-kezelést?
2015. febr. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kezdjük inkább ott, hogy az adatbázis-kezelésben nincs is táblázat.
2015. febr. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!