Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogy lehet megnézni c++ban...

Hogy lehet megnézni c++ban egy vektor hosszát?

Figyelt kérdés
Egy vektorba pushbackelek elemeket, ezután a sizeof(vektornév) nem a valódi hosszt írja ki, hanem 12-t a vektor hosszától függően. Erre létezik valamilyen magyarázat?

2015. febr. 28. 13:22
 1/9 anonim ***** válasza:
60%

Nem akarom tömjénezni a Google-t, de szinte MINDENRE tudja a választ...


[link]


Ezt a "sizeof vector" kifejezésre dobta ki első találatként.

2015. febr. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Vagy feltételezhetnéd, hogy végigböngésztem azokat, és nem találtam hasznosnak. A kódok amiket írnak válaszként le sem fordulnak, tele vannak számomra felesleges dolgokkal, emellett a kérdező vector<set<char> > típussal dolgozott, én nem is láttam még ilyen jelölést, nekem csak sima vector<double> kéne.
2015. febr. 28. 13:35
 3/9 anonim ***** válasza:
60%
Mint az első (ott) felpontozott válaszból kiderül, a vectornak van egy saját size függvénye, és azt kell használni. Ennél nem kell tovább bonyolítani. A sima sizeof egy C függvény, aminek fingja nincs a C++ típusokról.
2015. febr. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%
Aki a google-t sem tudja használni, ne akarjon programozni, ennyi.
2015. febr. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
55%

[link]


Ez pedig a legelső oldal "C++ vector size" és "C++ vector length" keresőszavakra. Egyet kell értenem előzővel, aki nem tud angolul, nem tudja használni a google-t az ne programozzon. Az se, aki pl. a fenti aprócska kódocskát nem tudja értelmezni.


A "pushbackelek" igéért pedig extra tarkólövés jár.

2015. febr. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Egyetértek minden előttem szólóval.


Ezt pedig ne várd el:

> Vagy feltételezhetnéd, hogy végigböngésztem azokat


Honnan tudjuk, mi az, amit kipróbáltál, mi az, amit nem, hogyha nem írod le?

2015. febr. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tarkólövéssel fenyegetést, látszik belőle intelligenciád. Nem mindenki tud profin programozni, még csak most tanulom, elég nehezen boldogulok vele. Ettől függetlenül ha kicsit több ideig tart, mindig rájövök a válaszra. Tudok fogalmazni és magyarul írni is, sőt angolul is tudok, és a google-t is tudom használni, viszont az ott írt válaszok számomra haszontalanak voltak, mert le sem fordultak. A kérdésem elsősorban arra vonatkozott, hogy egyszerűbb módon is le lehet-e kérni a vektor hosszát. A pushbackelek ige pedig az értést nem gátolja, innentől fogva maximum az OCD-d zavarhatja, mindenki döntse el maga, hogy használ-e magyarításokat, vagy nem. Köszönöm mindenkinek a válaszát, egy forintot nem értek ti, mind mint ember, mind mint programozó. Illetve a kérdésemre azóta megtaláltam a választ magamtól, egyszerű számlálás tétellel végigmentem iterátorral a vektor elemein. További szép napot.
2015. márc. 1. 09:21
 8/9 anonim ***** válasza:

# 7/7 Időpont ma 09:21


5. válaszomban tökéletes választ adtam, ott van, hogy miképp kell egy vektor hosszát/méretét lekérdezni. Annál egyszerűbb nincs.


Emellett nem tudsz angolul, különben megértetted volna a linkemet. Nem értetted, ergó nem tudsz angolul. Valószínűleg meg se találtad, tehát a google se megy.


A tarkólövés nem fenyegetés volt, hanem tényközlés. A magyar nyelv korcsításáért ez jár. Ez nem magyarítás.


A nem létező OCD-mnek ehhez akkor sem lenne köze, ha létezne. Talán előbb meg kéne tanulni, mi az, hogy OCD, mielőtt random betegségeket dobálsz random idegenekre.


Emberileg, meg programozóilag a családom és cégem szerint felbecsülhetetlen vagyok. Azt hiszem, nem fogok sírni, hogy valami random internetező számára nem :-(

2015. márc. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
v.size();
2015. márc. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!