Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Csak egy PHP-s kérdés, program...

Csak egy PHP-s kérdés, programozók plííz?

Figyelt kérdés

Van egy változóm a példa kedvéért:

$valtozo = 'ertek1-ertek2';


A lényeg az lenne, hogy a változóban tárolt értéke(ket) (ami ugye egyetlen értéknek felel meg igazság szerint), de én mégis ketté szeretném vágni, hogy külön külön megkapjam az értékeket, a megadott írásjel (jelen esetben kötőjel) pedig az "értékelválasztó" lenne.


Remélem nem túl bonyolultan közelítem meg a dolgot, végtére is ez egy egyszerű művelet, mégsem találok hozzá megfelelő tutorialt..


Tehát még egyszer, röviden:

Nyers adat:

$valtozo = 'ertek1-ertek2';

Ezt valahogy szét bontani erre:

$eredmeny_a = 'ertek1';

$eredmeny_b = 'ertek2';


Ha még mindig nem világos, akkor leírom a konkrét példát, hogy a $valtozo értéke igazából egy időintervallum pl.: "01032015-15032015" és nekem ebből az utóbbi dátumot kellene kinyernem, majd összehasonlítani a jelenlegi dátummal, de az utóbbit én már megoldom, csak a szétválasztással akadtam meg.

Előre is köszönöm!


Egy tanuló programozó.



2015. márc. 1. 21:21
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
2015. márc. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2015. márc. 1. 21:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!