Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozóknak kérdés?

Programozóknak kérdés?

Figyelt kérdés

Azok, akik programozással foglalkoznak és ezen a téren van a munkájuk:

1. Főállásban dolgoztok vagy mellékkeresetként ?

2. Amennyiben mellékkereset, több helyen is dolgoztok ?

3. Hány programozói nyelvet tudtok ?

4. Megvagytok elégedve a fizetéssel ? Megközelítőleges összeg/ hónap ?

5. Továbbra is ezen a téren terveztek maradni vagy csak időleges foglalkozás ?

6. Magyarországon dolgoztok vagy külföldön ?

7. Egyedül tanultatok meg programozni vagy egyetemi végzettséggel is rendelkeztek ?


Előre is köszönöm !


2014. márc. 2. 21:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

1. Főállásban dolgoztok vagy mellékkeresetként ?

Tanuló vagyok egyetemen.


2. Amennyiben mellékkereset, több helyen is dolgoztok ?

A "dolgozni" inkább idézőjelbe teszem, mert egyetemi saját (szaktárs alapításával) prog. csapat


3. Hány programozói nyelvet tudtok ?

Nyelvek: C, C++, JAVA SE

Scriptek: PHP, JavaScript, Smalltalk

Leíró nyelvek: HTML5 (+CSS3), XML

Model nyelv: UML (bár ez ábra rajzolgatós téma)

Tanulás alatt: Haskell, Android alapú fejlesztés


4. Megvagytok elégedve a fizetéssel ? Megközelítőleges összeg/ hónap ?

Majd kiderül.


5. Továbbra is ezen a téren terveztek maradni vagy csak időleges foglalkozás ?

Maradok.


6. Magyarországon dolgoztok vagy külföldön ?

Első körben Mo.-on, majd Amerika és Japán a cél. (Japán közép nyelvizsga [JLPT N3] Done.)


7. Egyedül tanultatok meg programozni vagy egyetemi végzettséggel is rendelkeztek ?

Legtöbbjét egyedül, úgy 70%-át. Android témát is egyedül tanulom. Haskellt csak az egyetem miatt.

2014. márc. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Tengor ***** válasza:
100%

1.) Főállás + MSc folyamatban

2.) 1-2 mellékes néha

3.) C, C++, C#, Java (Desktop, Server, Android), Python, Pascal, JS, PHP, HTML, CSS, XSLT, SQL (MySQL, T-SQL, Oracle)

4.) Nem. Bruttó 200.

5.) Ha nem is a mostani helyemről szeretnék nyugdíjba (?) menni, az informatikát nem fogom lecserélni.

6.) Most MO, de szemezek külfölddel is

7.) Pascal, HTML, CSS önállóan még gimiben. Egyetemen C, Java (Desktop, Server), C++, C#, SQL (MySQL, Oracle), PHP. Aztán önállóan a többit a 3-as felsorolásból.

2014. márc. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

"1. Főállásban dolgoztok vagy mellékkeresetként ?"

Egyetem mellett jelenleg részmunkaidőben vagyok.


"2. Amennyiben mellékkereset, több helyen is dolgoztok ?"

Egy elég az egyetem mellé.


"3. Hány programozói nyelvet tudtok ?"

Már nagyon nem tudom megszámolni, amiket aktívan használok viszonylag: Java (SE, EE, Android), PHP, Javascript, Python, C++, SQL

De ezen kívül elég sokkal volt már dolgom. (Delphi, Pascal, Eiffel, Haskell, Clean, Ruby, PL/SQL stb...)

[Ha már mások is felhozták HTML, XHTML, HTML5, de ezek nem teljesen passzolnak ide, ahogy az UML sem éppen.)


"4. Megvagytok elégedve a fizetéssel ? Megközelítőleges összeg/ hónap ?"

Mivel rugalmas a munkaidő (azaz a heti kb 20 órát úgy és akkor dolgozom le, ahogy akarom) igen. Nettó 100 körül.


"5. Továbbra is ezen a téren terveztek maradni vagy csak időleges foglalkozás ?"

Webes cégnél vagyok, igazából ebben annyira nem érzek kihívást, szóval nem.

Az informatika marad, de más területen.


"6. Magyarországon dolgoztok vagy külföldön ?"

Itthon, de a cégnél több a külföldi megrendelés, mint a magyar. (Főleg Svájcból vannak ügyfelek.)


"7. Egyedül tanultatok meg programozni vagy egyetemi végzettséggel is rendelkeztek ?"

Nagyrészt igen, egy ELTE-s proginf. BSc diplomám már van, ha minden jól megy idén meglesz az MSc is.

2014. márc. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

1. Főállás.

2. -

3. Egyet magabiztosan, néhányat nagyjából, de a gugli és stackoverflow mindig jóbarát, szóval ismeretlen technológiánál/nyelvnél sincs pánik.

4. Igen. 200-250K között, nettó.

5. Maradok ezen a pályán, szeretem csinálni.

6. Kis hazánkban.

7. Egyedül kezdtem, de az egyetem sok újat adott, BSc diplomát szereztem. Viszont kiemelendő, hogy a folyamatos otthoni gyakorlással tanultam meg programozni.

2014. márc. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

1. Mellékkeresetként

2. Egyetemre járok mellette

3. Magas fokon csak azokat, amiket napi szinten használok. Alapszinten többet is.

4. 20 évesen nem rossz. De nem teremt luxuskörülményeket. Nettó 70-150 között attól függően, hogy mennyit dolgozom. Egyetem mellett ugye ez eléggé ingadozó.

5. Folyamatosan specializálódok és nagyon sok minden érdekel. A programozás nem egy olyan dolog, amit csak úgy felad az ember. Ez egy olyan szakma, amiben nem kell 40 évig dolgoznod, hogy a lényed részévé váljon. Nekem már azzá vált. De ennek ellenére sok mást is ki akarok próbálni.

6. A tartós munkám Magyarországon van, de időnként vállalok külföldi alkalmi munkákat, távmunkában.

7. Egyedül tanultam meg, de most az egyetemen is tanulom :)


20/F

2014. márc. 2. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Mielőtt hozzákezdenék a pontok kifejtéséhez 1-2 dolgot szeretnék mondani/kérdezni:

- Miért érdekel ez téged pontosan? Tanulnál? Amennyiben igen és a könnyű kereset reményében tennéd, felejtsd el. Ezzel megkönnyítve azok munkáját akik éveket raktak bele komoly munkával, legtöbben azért hogy "jobbá tegyék a webet". Azért is mert nem annyi, hogy végig darálsz 3 könyvet és már is atom kóder leszel.

- Amennyiben még is tanulnál: Fontos tudnod hogy a "programozás" rendkívül sok területre osztható: pl.: Web, Munkaállomás, Firmware programozás.

Sőt még ezeken belül is rengeteg irányzat létezik.


Válaszok:

1. Főállásban dolgoztok vagy mellékkeresetként ?

- Is-is

2. Amennyiben mellékkereset, több helyen is dolgoztok ?

-

3. Hány programozói nyelvet tudtok ?

- Személyszerint úgyérzem keveset: PHP, Javascript, HTML(5,4,xhtml),css(2,3), SQL, XML, XSLT

4. Megvagytok elégedve a fizetéssel ? Megközelítőleges összeg/ hónap ?

- Sajnos még nem dolgoztam olyan helyen ahol megfelelően kerestem volna. Jelenleg szabadúszó vagyok ezért becslést inkább nem mondok.

5. Továbbra is ezen a téren terveztek maradni vagy csak időleges foglalkozás ?

- Szeretem csinálni és igen, amíg van ötletem szeretném csinálni,

6. Magyarországon dolgoztok vagy külföldön ?

- Itthun-e (= De néha külföldi ismerősnek is segítek.

7. Egyedül tanultatok meg programozni vagy egyetemi végzettséggel is rendelkeztek ?

- Tudásom 80%-át a karosszékben szedtem össze egy nyomtatott könyv és egy marhanagy könyvtár a WEB segítségével. És rengeteg seggeléssel :)

2014. márc. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

1.: Hobbi (ha kérnek valamit, azt megcsinálom)

2.: Több helyen is dolgozom, de egyik sem programozás

3.: Amennyi van! (a legtöbb alapja úgyis a Pascal, C, ...persze van pár kivétel: Occam, Prolog, Haskell, stb... aminek nem az az alapja)

4.: Kifutja a havi villanyszámlát és internetet... :-)

5.: Bármit megcsinálok, csak néha jusson időm programozni is... :-)

6.: Mo.

7.: Persze, hogy egyedül, még Commodore BASIC-el kezdve, majd assembly...


A könyvek, meg az egyetem csak arra jó, hogy megmutassák, hogy vannak más lehetőségek is, de ott senki nem fog megtanulni szinte semmit sem, max azt hogy később a munkahelyén be tudja bizonyítani, hogy képes parancsra cselekedni, mint egy kezesbárány! :-)


(Mellesleg van főiskolai is meg egyetemi végzettségem is. Tehát kiválló munkaerő vagyok! :-))

2014. márc. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Na akkor kitöltöm én is - bár én még nem vallom magam igazi programozónak, inkább csak tanulónak/nagyon kezdőnek mondanám magam.


1. Jelenleg még nem dolgozom, de jó lenne találnom valami diákmunkát, elsősorban tapasztalatszerzés céljából.

2. Ugye egyértelmű: nem dolgozom :(

3. Nem vagyok profi egyikben sem, de mondjuk, hogy C/C++ C#, Java SE alapszinten, Javascript, PHP+SQL (+ugye HTML+CSS, ha már más is odaírta jelölőnyelvként), amit többet használtam.

4. Nincs fizetésem, remélem egyszer majd lesz :)

5. Maradnék.

6. Magyarországon szeretnék.

7. Középiskolában kezdtem Pascallal, ha minden jól megy, idén lesz meg a Bsc diplomám, de egyetem mellett jó néhány dolgot tanultam önállóan is, meg persze a tananyag otthoni gyakorlása sem hátrány, különösen ha érdekel az adott téma. Ha arra irányul a kérdés, szerintem próbálj meg egy egyetemet, ha ilyen pályára vágysz.

2014. márc. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 SimkoL ***** válasza:

1. Főállásban dolgoztok vagy mellékkeresetként ?

- nyugdíjas vagyok

2. Amennyiben mellékkereset, több helyen is dolgoztok ?

- már csak hobby

3. Hány programozói nyelvet tudtok ?

- kettőt stabilan, muszályból akármennyit

4. Megvagytok elégedve a fizetéssel ? Megközelítőleges összeg/ hónap ?

- szép nyugdíjam van, nem panaszkodom

5. Továbbra is ezen a téren terveztek maradni vagy csak időleges foglalkozás ?

- még fiatal vagyok :) Ausztráliában szeretnék gazdálkodni

6. Magyarországon dolgoztok vagy külföldön ?

-

7. Egyedül tanultatok meg programozni vagy egyetemi végzettséggel is rendelkeztek ?

- teljesen egyedül, több ismerősömet is átsegítettem a diplomán, de nekem nem lehetett - köszönöm a BM-nek :) mert lehet ha diplomás lennék akkor nem lettem volna fiatalon nyugdíjas.

Az az igazság most így 50 évesen is tanulnék meg új programozási nyelveket, bár már anyagi haszna nem hiszem, hogy lenne, de nem szeretnék teljesen elhülyülni.

A napi munkám során - soha nem voltam programozó - sokat segített a programozáshoz 'értés' - a főnökeim mindent elnéztek nekem -. Az életben megint sokat ért, egy gyerekem rendszerinformatikus, a legkisebb informatikusnak tanul, a lányom közgazdász, mindig 'apucira' támaszkodtak az informatika terén. Csak belőlem lett vasutas, rendőr :) de már nem bánom.

Megtanulom a birkanyírást és megyek Ausztráliába.

2014. márc. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

1. Részmunkaidő egyetem mellett: heti 32 óra, rugalmas beosztásban (azaz akkor megyek, amikor ráérek, ha nem jön ki egy héten az óraszám, akkor sem dől össze a világ)

2. Emellett az egyetemről kapok némi ösztöndíjat

3. Amiben tényleg jó vagyok az a C# és ahhoz kapcsolódó technológiák (ASP.NET, WCF, WPF stb.), de nem okoz problémát az se, ha valamit C++ vagy Java nyelven kell írni, esetleg webet kell fejleszteni (HTML, CSS, JavaScript, PHP). Illetve még számos nyelvvel találkoztam már, de azokat nem szívesen használom, nem is vagyok bennük olyan jó. De ha új nyelvet kell valahol megtanulni állok elébe.

4. Nem vagyok vele megelégedve, de remélhetőleg rövid időn belül lesz több is: 130 nettó körül/hó

5. Egyenlőre jól elvagyok, később lehet, hogy elmozdulok project-menedzsment irányba

6. Jelenleg itthon, de egyetem után külföld van tervben.

7. Egyedül kezdtem de a tudásom nagy részét az egyetemen szedtem össze illetve munka közben, most MSC-re járok

2014. márc. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!