Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen lehetőséget biztosít a...

Milyen lehetőséget biztosít a Perl egy fájl szerkesztésére?

Figyelt kérdés

Azt ugyebár tudom, hogy hogyan kell egy fájlt megnyitni, beolvasni a tartalmat, és kiírni egy másik fájlba, felülírni azt, vagy esetleg a végéhez hozzáfűzni.

Ám ha nem a végéhez akarok hozzáfűzni, hanem mondjuk a közepéhez, akkor mit tudok tenni?

Ubuntura telepítettem egy fejlesztőkörnyezetet, melynél egy fájlba kéne beíratnom a hitelesítő kódot.

Ám minden alkalommal elveszíti a módosítást a fájl, így arra gondoltam, hogy egy perl scripttel oldanám meg a dolgot, mely egy minta alapján beazonosítja az adott sort, és beilleszti a kódot a megfelelő helyre.

Azt pedig hozzá adnám az automatikusan induló programok listájához.



2015. márc. 28. 00:23
 1/3 ejbenjaro ***** válasza:
Olvasd át a weblabor cikksorozatát: [link]
2015. márc. 28. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A seek utasítás egészen működőképesnek tűnik.

Ám hogyan érhetem el, hogy ne felülírja, hanem hozzáfűzze a fájlhoz az általam kívánt tartalmat?

Erre nem nagyon találtam ott választ...

2015. márc. 28. 12:45
 3/3 ejbenjaro ***** válasza:
Most szövegfájlról vagy bináris fájlról beszélünk? Szövegfájl esetében beolvasod, majd írod ki soronként, ha ahhoz a sorhoz érsz, amit módosítani akarsz, akkor ott a módosított értéket írod ki, majd fojtatod a többi adat visszaírását. Bináris fájlnál egyszerűbb lehet a helyzet, megkeresed a módosítani kívánt bájtokat és módosítod.
2015. márc. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!