Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Játékokhoz készítenék textúra...

The Wounded Eagle kérdése:

Játékokhoz készítenék textúra javításokat. Csináltam is már csak előre elkészített TPF file-t nem tudok kicsomagolni. Valaki csinált már ilyet? Hogy kell vagy mivel?

Figyelt kérdés
nos már készítettem texmod-hoz saját textúrát. ezzel a résszel nincs is gond. Bmp vagy egyéb képfileból egyszerűen lementhető egy tpf file. viszont neten amit találtam már előre kész file-t ahoz szeretnék kérni segítséget, hogy ezeket hogy tudnám vissza forgatni képpé amit még retusálgathatnék? nem túl értelmesen fogalmaztam gondolom de na a lényeg megvan... aki nem ért hozzá már most mehet, csak válaszok érdekelnek barmolás nem.

2015. ápr. 8. 18:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Létezik TPF Extractor és OpenTPF program is, a google kidobta nekem őket és azt írják működik. Kipróbáltad?
2015. ápr. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
a traktor az nekem vagy nem működött vagy csak nem láttam át a dolgokat, volt vmi leírás féle -x meg ilyen dolgok de az kb semmirevaló volt. az open meg csak megnyitja de nem bontja szét textúra képre :/
2015. ápr. 10. 09:11
 3/5 anonim ***** válasza:

Ok akkor menjünk át rajtuk egyenként.


TPFextract:

[link]


Usage : TPFextract [-e] [-x] [-l] [-f] [-o] file.tpf [file_to_extr.]


-e Extract without pathname (junk paths)

-x Extract with pathname

-l list files

-f list files ("filename|filesize|crc-32")

-o overwrite files without prompting


Ezek a "semmirevaló" parancsok csinálják meg azt neked amit szeretnél. De ha valami különös oknál fogva nem értenéd meg, akkor azok számára készítettek GUI-t is hozzá. Ugyan azon a linken letölthető a TPFextractGUI. Ennél egyszerűbb már nem lesz, 2 kattintás.



Hazudtam. De ennél egyszerűbb lesz.

OpenTPF:

[link]


A mellékelt usage.txt szerint:


"opentpf is a console program, however you can simply drag a .tpf file on it and

it will create a file in the same directory as the .tpf with .zip appended to it"


Azaz csak rá kell húznod a programra a .tpf fájlt és csinál neked egy .zip fájlt a tpf mappájában amiben benne lesz minden amire szükséged van. Ez így már csak egy kattintás, drag-and-drop.


El sem tudom képzelni hogy neked hogy sikerült "megnyitnod" vele a tpf fájlodat más módon.

2015. ápr. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszöntem! közben már rájöttem hogy a programmal volt valami gebasz mert gyakorlatilag nem vette be a parancsokat (fentebb említett) de egy másikkal sikerül! egyébként még én is ámulok magamon mire nem vagyok képes ha unom magam... lényeg hogy sikerült és nem is gyengére ;)


Csak egy a sokból hogy ámulhassatok : [link]

2015. ápr. 13. 08:12
 5/5 A kérdező kommentje:
utólag jelzem amit linkeltél 'open' az is csak felvillan.. azt be is zárul.
2015. ápr. 13. 08:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!