Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Dinamikus oldal készítése,...

Dinamikus oldal készítése, alap motor nélkül?

Figyelt kérdés

Hello, úgy gondoltam készítek egy honlapot, amit nulláról írnék meg. Viszont a tudásom csak statikus és joomla oldalakig terjed...

Olyan oldalt képzeltem el, ahol automata rendszer e-mailt tudna küldeni egy adatbázisból, amibe regisztrálás útján lehet bekerülni. Cikket lehetne írni a weblap admin felületén keresztül. Tagszámláló, paypal ki-és befizetés, kiadó reklámfelületek, stb. Milyen weblap programozási lehetőségek vannak, és azok közül mit ajanlotok, mit nem és miért?


Css3-ban megírni dreamweaverrel lehetséges, jó irányba indultam el? Hallottam meg Drupal-ról, html5-ről, php-ról...


Szóval a lényeg:

Nem értek a weblap írásához, de megtanulnék legalább egy olyan szinten, amivel a fent említett lehetőségeket meg tudnám valósítani, de ehhez kiindulási pontok kellenek, mert eddig csak ilyen C++ szerű dolgot nyomattam más célokból.



2015. ápr. 10. 10:56
 1/5 Tengor ***** válasza:

Sok szempontból butaság mindent 0-ról megírni.

Én PHP-val, MySQL-el kezdenék, amennyire lehet azt kiismerném. Aztán persze lehetne váltani Drupalra, ami olyasmi mint a Joomla, csak sokkal több lehetőséget ad arra, hogy belenyúlj a belsejébe, amihez meg PHP kell.

2015. ápr. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Barmilyen nyelven meg lehet valositani a fent emlitetteket.

Php, python, ruby szokott lenni manapsag az elterjedt megoldas.


Mondjuk valaszd a php-t, kezd el az alapoktol tanulni.

2015. ápr. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

MySQL + PHP, vagy MS SQL + ASP, vagy java és valamelyik SQL. De akkár C++-al is megcsinálhatod, bár azzal némileg nehezebb. De igazából mind a PHP, mint az ASP valamennyire hasonló - bár a C++-hoz (szerintem) az ASP a c#-jával áll közelebb - szintaktikailag mindenképpen.


Viszont ASP-ből kevesebb ingyenes tárhely van a windows server igénye miatt.


A dreamweavert meg szerintem felejtsd el, legalábbis egyelőre.

2015. ápr. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Drone007 ***** válasza:

Nulláról kezdve is fel lehet építeni egy honlapot, és neked ez volna az ideális, hiszen szerveroldalon zéró a tudásod.

CSS3+Dreamweaver? Ez így semmi. A css egy stílusleíró módszer, mégcsak nem is nyelv. A dreamweavert pedig felejtsd el, ha a szerveroldali programozáshoz akarsz hozzákezdeni.

A fentiekben leírták milyen lehetőségeid vannak. Én azt ajánlom kezdj el barátkozni a php szkriptnyelvvel. A legtöbb ingyenes tárhely ezt támogatja, és segítséget is többet találsz mint ASP-hez vagy Pythonhoz (na most majd kapom a negatívot...).

Első körben tölts le egy XAMPP-ot, ami létrehoz egy webszervert a gépeden, hogy a php szkriptjeidet futtathasd (a php-hez értelmező kell, önmagában szerver nélkül nem futtatható a böngészőben).

Második kör: keresd fel a [link] oldalt, és kezd el a php tutoriált. Csináld végig. Kétszer.

Ajánlott oldalak a tanuláshoz:

[link]

[link]


Az anyagok nagy része angolul van a neten, ezért nem árt, ha minimális szinten érted a nyelvet (nyelvizsga azért nem kell)


A kitűzött célod (saját dinamikus oldal) eléréséhez kitartásod és fogékonyságod függvényében 2-10 év kitartó tanulás és gyakorlás szükséges.

Megpróbálhatod lopott kódokból is összeollózni az oldaladat, ha már viszonylag belelátsz a php-ba, de az egyrészt nem a te saját munkád lesz, másrészt olyan lesz, mintha lopott alkatrészekből akarnál összerakni egy BMW S6-ot.

Nem azt mondom, hogy ne szerezz kész kódokat a netről, de ne "szereld be" ész nélkül őket. Csak akkor használj ilyen segítséget, ha sorról sorra tudod, hogy hogy működik, mit csinál, és szükség szerint képes vagy belenyúlni és megváltoztatni azt.


Sok sikert!

2015. ápr. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi segítségeket. Útközben az első válaszoló ajánlására elkezdtem a php-t, xampp-om már van és az agyhullám php&mysql könyvét nyálazom :) Jó könyvnek tűnik, nektek mi a véleményetek róla, ha hallottatok róla?
2015. ápr. 11. 12:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!