Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A következő lenne a feladat:...

A következő lenne a feladat: 2 dimenziós tömb létrehozása majd megoldani azt, hogy utólag új rekordokat lehessen beszúrni Lazarus (free pascal) ötletek?

Figyelt kérdés
A kedves főiskolai tanárunk elénk lökte ezt a házi feladatot úgy, hogy gyakorlaton még a for ciklussal bíbelődtünk és akkor is alig magyarázott valamit, a csoport nagy része semmit se ért abból amit össze vissza beszél. Ha esetleg valaki meg tudná oldani ezt a feladatot és mellé tudná írni a fontosabb parancsokhoz hogy mit csinál.köszönöm

2015. ápr. 15. 21:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
programozni nem az iskolában fogsz megtanulni.. :) meddig jutottál el? googleban találtál valami hasznosat?
2015. ápr. 15. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

eddig ennyit tudtam összehozni de ez se biztos hogy jó :)Tudom hogy nem itt fogok megtanulni de arra számítottam hogy valami alapot anyagokat stb adni fognak de sehol semmi :\

var t:array[1..10,1..10] of integer;

i,j:integer;

begin


for i:=1 to 10 do

begin

for j:=1 to 10 do begin

t[i,j]:=i*j;

write(t[i,j]:4);

end;

writeln;

end;

end.

2015. ápr. 16. 17:47
 3/9 SimkoL ***** válasza:
A beszúrásról egy kicsit többet 'mesélj' és az egész sem világos. Ha 'beszúrunk' egy tömbbe akkor a többi 'hátrább' kerüljön és nőjön a tömb mérete vagy tünjön el az utolsó a semmibe ?
2015. ápr. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A tömb rekordokból álljon? (a kérdésben rekord van említve)
2015. ápr. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Igen a beszúrás után ne vesszen el az utolsó és a tömbök eleme növekedjen eggyel

Igen rekordokat írtam bocsi csak az idióta orosz tanárom hívja így valamiért

2015. ápr. 17. 03:45
 6/9 anonim ***** válasza:
A feladat pontos leírását ide másolod, hogy mit kellene megvalósítani?
2015. ápr. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
"hozzon létre egy két dimenziós tömböt majd a tömb lefutása után szúrjon be + elemet, ha van rá lehetőség akkor gomb lenyomásával történjenek a műveletek"
2015. ápr. 19. 11:23
 8/9 anonim ***** válasza:
Sikerült már megoldani? Vagy kell még egyáltalán segítség?
2015. ápr. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem sikerült de már sajnos késő :)
2015. ápr. 29. 20:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!