Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért jobb az érdekes, megoldh...

Miért jobb az érdekes, megoldhatatlannak tűnő feladat a kevésbé nehéz (talán csak 1-2 új elemet tartalmazó) feladatnál? (Gondolom nem azért, mert a programozók szeretnek akár 2 hónapig is egyetlen egy probléma felett ülni. )

Figyelt kérdés
2015. ápr. 8. 13:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy hülye vagyok, de nem értem a kérdést.
2015. ápr. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem relatív, hogy mikor/kinek melyik a jobb.


De az első több agymunkára és megoldáskeresésre sarkall.

2015. ápr. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

KK. :) Jöhet még. :)



Első:

pl. adott egy olyan feladat, ami felkelti az érdeklődésedet, de nem tanultál,hallottál még róla, nem találkoztál még vele.


Pl.: nem kellett még 3d-s "valamit" csinálnod, de most megláttál a neten egy ilyen problémát és eszedbe jutott valami, amihez 3d-s ábrázolás kell, így nekiállsz.

2015. ápr. 8. 13:43
 4/7 2xSü ***** válasza:
100%
Az emberi intelligencia olyan, hogy szereti a kihívásokat. Evolúciós okokból az ember kíváncsi, keresi az összefüggéseket, válaszokat, meg szeretné érteni a problémát. Ha sikerül, azt az intelligens elme egyfajta jutalomként, örömérzetként dolgozza fel. Ha nem így lenne, nem vágynánk ennyire arra, hogy megoldjuk a problémákat.
2015. ápr. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ha nem sikerül, akkor meg "maga alá esik" >bánatában<. Én ismerek ilyen embert. Porgramozás érdekli, de ha azt hallja, hogy van egy "érdekes" feladat, akkor ő egyből úgy veszi, hogy számára az lehetetlenség megoldani.

Ja és olyanokat gondol ki magának, ami lehet, hogy érdekes(számára) ÉS megvalósíthatónak tartja.

De ha más mondja, hogy egy feladat érdekes, akkor val.szeg megvalósíthatatlannak tartja.

2015. ápr. 8. 14:05
 6/7 anonim ***** válasza:

nálam inkább az van ötlet van, de megvalósítás nincs

ha van amit megtudnék valósítani, akkor ötlet nincs

2015. ápr. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"nálam inkább az van ötlet van, de megvalósítás nincs "


nálam inkább az van hogy ha van ötlet, akkor nem tudom megvalósítani


javítva ^^

2015. ápr. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!