Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogy tudnám kijavítani az...

Hogy tudnám kijavítani az alábbi hibát SQL-ben?

Figyelt kérdés

SQL 2008 Express

Egy könyvelőszoftvert raktam fel a cél laptopra ami becsatlakozna a szerverhez, de mikor elindítom, ezt a hibát kapom:

[link]


SQL log ezt írja:

MSSQL$SQLEXPRESS,Failure Audit,Login failed for user ''. Reason: Could not find a login matching the name provided. [CLIENT: <local machine>],Logon,3221243928,,Asus_Laptop


Létrehozni nem tudtam az sql szerveren olyan felhasználót akinen nincs neve, se olyan opciót nem találtam hogy anonymousként lehessen bejelentkezni.

Mit tudok tenni?



2015. ápr. 16. 10:06
1 2
 1/17 Tengor ***** válasza:
A szoftvernek állítsd be, hogy milyen felhasználónévvel csatlakozzon!
2015. ápr. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszi, próbálkoztam volna vele, de sehol egy ini file vagy konfigurációs felület. EXE van, indítom, beolvas egyetlen olyan ini-t amiben csak az SQL szerver verzióját kérdi aztán menne is.
2015. ápr. 16. 10:17
 3/17 Tengor ***** válasza:
Szoftver készítő mit mond rá?
2015. ápr. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Kerestem a szoftver készítőt de sajnos nem tudom vele felvenni a kapcsolatot, nélküle kell megoldani.
2015. ápr. 16. 10:52
 5/17 Tengor ***** válasza:
Melyik szoftverről van szó?
2015. ápr. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Ez marhaság.

Mi alapján csatlakozik az adatbázishoz?

Hol állítod be a címét?

Gondolom valami connection string szerű dolog van, ott kell beállítani a felhasználót is.

2015. ápr. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Egyetlen ini file van amiben annyi van, hogy Szerver=ASUS_LAPTOP\SQLEXPRESS, ami az swl szerver neve. Oda próbál csatlakozni. De bármit berírok oda mint MSSQLUser= vagy hasonlót, nem veszi figyelembe.
2015. ápr. 16. 11:45
 8/17 anonim ***** válasza:
Hát nyilván itt kellene beállítani, de dokumentáció vagy támogatás nélkül nyilván nem fog menni.
2015. ápr. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Tengor ***** válasza:
A szerver talán nem is csak a szerver, hanem a teljes connection string. Ez alapján próbáld meg belehegeszteni a felhasználónevet és jelszót: [link]
2015. ápr. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Hát a magyar "Szerver" paraméter mondjuk elég aggasztó, hogy itt nem sok szabványos dolog lesz.
2015. ápr. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!