Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Már fenn lévő Windows XP...

Már fenn lévő Windows XP mellé Linux operációs rendszert lehet telepíteni és használni? Ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés

Még kezdő vagyok a Linux terén.

Jelenlegi állapot: a gépemen van egy működő Windows XP, amit használok is. De szeretném megtanulni a Linux használatát is, ezért telepíteni akarom a gépemre.


Lehet a Windows és Linux rendszer egy időben egy gépre telepítve? Hogyan telepíthetem a Linuxot úgy, hogy a Windows is megmaradjon rendesen?


Van C, D, E partícióm. A C-n van a Windows, ha a D tartalmát törlöm, akkor arra lehet a Linux-t telepíteni?


Ha már fenn lesz mindkét rendszer, automatikusan fel fogja kínálni, hogy melyik rendszert szeretném indítani éppen?


Kezdőknek milyen Linux disztribúciót ajánlotok, és honnan tölthetem le?


Köszi a válaszokat!


2010. febr. 21. 11:47
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Az egyik friss telepítés, a másik már használt. Ez is erősen beleszámít.
2010. febr. 22. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!