Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Python for kids, magyarul?...

Adamhu99 kérdése:

Python for kids, magyarul? Van magyar nyelvre lefordított példány a "Python for kids" könyvből, ami segítene tanulni a programozásban? Szeretnék linket is kérni.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van magyar nyelvre lefordított példány a "Python for kids" könyvből, ami segítene tanulni a programozásban? Szeretnék linket is kérni.

Előre is köszönöm!


Ui.: Tudom, hogy egy könyvről érdeklődöm egy programozás témakörön belül, de nem voltam benne biztos, hogy a könyvekhez kéne írni. Ez a programozásról szól.



2015. ápr. 30. 13:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ne találtam magyar példányt, esetleg próbáld meg az angolt.

OFF:

Amúgy az író egyik tippje jó válasz itt sok játékkal kapcsolatos kérdésre.


"Pick the right project. If you’re looking for something to put your new-found programming skills to use, don’t think Halo, or Uncharted, or Super Mario Galaxy or Assassins Creed. Don’t even think Angry Birds, or Pocket God, or Rolando. Think arcade games from the 1970’s and 1980’s—games like Galaxian, Centipede, Donkey Kong, and Frogger have simple graphics and basic game mechanics, which makes them great first projects for budding game developers.


Do an internet search for arcade games from that period. Take a look at some examples and then try to write something similar yourself. It’s much more satisfying to take a simple project and actually finish it, rather than a hugely ambitious, complicated project that you never get working."

2015. ápr. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 SimkoL ***** válasza:
Bár érdemben nem tudok hozzászólni, de törődj bele, hogy a programozás nyelve angol - pár kivételtől eltekintve - minimális a kiváló !!! magyar nyelvű szakkönyv. Nem véletlenül emeltem ki a kiválót, mert elég sokat olvastam és némelyiket a Hársfa nevű segédeszközzel sem lehetett összehasonlítani.
2015. ápr. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

1. válaszolónak köszönöm a válaszát, nem egészen ez volt a kérdés (habár te is figyelmeztettél "OFF"), de hasznos.


SimkoL, igen sajnos ezt be kell látnom, hogy magyar nyelven nem nagyon lesz ilyen könyv. Azért kellene, hogy magyarul legyen, mert nem tudok angolul. Az iskolában (középiskolába járok) német nyelvet tanulok. Azt megérteném valamennyire ha le lenne fordítva német nyelvre, de ezzel meg az a baj hogy a szakszavakat nem ismerem németül, azokat inkább angolul tudom.


Azért köszönöm a válaszokat! :)

2015. ápr. 30. 20:31
 4/4 A kérdező kommentje:

Jaj, bocsánat, nem lehet szerkeszteni az előzőt!

A google fordítót nem kell részleteznem.


1. Egyáltalán le van fordítva valamilyen nyelvre (pl.:németre)? Csak mert én nem találtam ilyesmit (német weboldalt találtam, de ott is azt írja hogy angol).

2. Ha van lefordított akkor ingyen is le lehet tölteni vagy mindenképp fizetni kell érte?

2015. ápr. 30. 20:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!