Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért baj, ha valaki nő...

Miért baj, ha valaki nő létére programozó Magyaországon?

Figyelt kérdés
2015. máj. 5. 09:04
1 2
 1/14 Tengor ***** válasza:
100%
Mert baj? Szerintem már megint a sztereotípiák áldozata vagy...
2015. máj. 5. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Én lazán elfogadom, hogy ha valaki nőként programozó. :)
2015. máj. 5. 09:07
 3/14 Tengor ***** válasza:
100%
Akkor honnan veszed, hogy baj?
2015. máj. 5. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Mert nem mindenki olyan elfogadó, mint én.

Napokban láttam egy videót, ahol egy nő programozó, de itthon nem örültek neki, mert melle van (=nő).

2015. máj. 5. 09:19
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

"itthon nem örültek neki, mert melle van"


férfinak is van melle(csak nyilván nem akkora :D)


de nem tudom ez miért lenne baj, teljesen természetes hogy melle van

2015. máj. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Engem pont nem érdekel...... felőlem egy kutya is lehetne a programozó, ha elvégzi a dolgát.
2015. máj. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 tabaki ***** válasza:
100%

A tehetségtelenségnél mindenki számára sokkal kellemesebb magyarázat, hogy valami egyéb ok miatt nem fogadja el a begyöpösödött, intoleráns társadalom. Ha nem vagy roma, kövér, meleg, ferde képű, kövér, kopasz, még mindig lehetsz alacsony vagy pattanásos. Ha meg más nem jut eszedbe, akkor nő vagy, aki a sok szexista barom szerint csak arra való, vagy férfi, akinek bezzeg nem elég miniszoknyában pucsítania, hogy vigye valamire.

Nem mondom, hogy a hölgyeket mindenütt érdemeik szerint meg is fizetik, ebben még biztosan van elmaradás, de én még olyan szakmát nem láttam, ahol egy rátermett, vagyány nő ne vívhatna ki népszerűséget. Ha pedig olyan területen áll helyt, amely a sztereotípiák szerint nem neki való, azzal annál inkább imponálni fog annak is, aki nem nézte volna ki belőle. Meg kell mondjam, én is gondoltam már olyat, hogy „naná, hogy ezt a csajt vették fel inkább, úgy néz ki, mint egy manöken”, aztán, amikor láttam a munkáit, pirulhattam magam előtt. Aki teljesít, az előtt le a kalappal, ha egyszerű szexbombaként kezdte is...

Más kérdés, amikor már irigykednek rád, és ez talál magának tápot irracionális indokokban -- de ha valakit zavar, hogy a sikerei miatt körbeacsarogják a lúzerek, az nemétől független, személyes probléma, forduljon pszichiáterhez.

2015. máj. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj.
2015. máj. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 tabaki ***** válasza:
+vagány, a fene vigye.
2015. máj. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

KK mindenkinek a választ. :) Még jöhetnek. :)



És mennyire esélyes az, hogy amikor meglátják, hogy nő a jelentkező, önéletrajza landol a kukában?


Meg szerintem nem egy férfi gondolja azt, hogy a nő csak arra kell. :/

És másabb egy nő, mint egy "hörcsög" formájú férfi.

:D

2015. máj. 5. 14:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!