Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » PHP programozás során, hogy...

PHP programozás során, hogy lehet elérni egy űrlapnál, hogy az egyik beviteli mezőben (név) csak szöveget fogadjon el, számot ne?

Figyelt kérdés

Írtam PHP-ban egy weblapot, ami adatbázissal van kapcsolatban, új adat sort(tanuló adatait) kell bevinnem, de a név mezőben nem szeretném, ha elfogadna szám karaktert. A kódrészlet a következő:

Név: <input type="text" name="nev" /><br />

type-nak text-et adok meg, az meg bármilyen sztringet elfogad. Az attribútumokkal lehet ezt esetleg szabályozni?



2015. máj. 5. 17:42
 1/5 anonim ***** válasza:
2015. máj. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A PHP-nak nincs sok köze az input mező attribútumaihoz.

HTML5-ben type-nak meg lehet adni "number"-t is.


Itt egy példa:

[link]

2015. máj. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen de én azt akarom, hogy ne lehessen számot beírni csak szöveget. Inkább reguláris kifejezéssel szeretném, mint ahogyan az első hozzászóló ajánlotta.

Ebben mi a hiba:

if(preg_match("/[A-Z][a-z]*/ [A-Z][a-z]*/",$nev)==0)

{echo 'Érvénytelen név';}

2015. máj. 5. 19:06
 4/5 anonim ***** válasza:

Bocsánat, elnéztem, természetesen a HTML5 inputja támogatja a rexep mintákat is.

[link]


Amit írtál, abban a hiba a 3 / jel, a * 0 karakternél is működik, neked + kell, és nem támogatja az ékezetes betűket tartalmazó neveket.


PHP-nál én valami ilyesmit írnék mintának:

\p{Lu} - az összes nagybetű

\p{Ll} - az összes kisbetű

\s - az összes szóköz

"/minta/u" - unicode támogatás


Ebből már össze lehet rakni:

"/^[\p{Lu}][\p{Ll}]+\s[\p{Lu}][\p{Ll}]+$/u"


Persze ennél vannak sokkal jobb megoldások is:

[link]

2015. máj. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sikerült megoldani!
2015. máj. 5. 22:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!