Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szeretnék megtanulni programoz...

Szeretnék megtanulni programozni. Hogyan kezdjek hozzá?

Figyelt kérdés

9. osztályos vagyok, érdekel a szoftverfejlesztés, de semmi alaptudásom nincs. Gondoltam arra ,hogy ilyen irányban tanulok tovább, de nem tudom,hogy képes leszek-e megérteni. Tudom, hogy nem középiskolás anyag, épp ezért szeretném minél hamarabb lefektetni a programozás alapjait, hogy a továbbtanulással ne legyen gond. A kérdés:

Hol találok szöveges leírásokat amikből tanulhatok, illetve valami nem túl bonyolult, egyszerű alkalmazások készítésére alkalmas programot?



2015. máj. 7. 19:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Le merem fogadni, hogy a Google-be azért még nem írtad be...
2015. máj. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kezd itt:

[link]

2015. máj. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

És ha valaki mondjuk C#, HTML, JavaScript-el, esetleg PHP-val próbál nekikezdeni? :) (attól függően melyik világ érdekli jobban a web vagy a desktopos programok) Persze most jöhetnének a kommentek, hogy ez így nem jó C/C++ -al illik kezdeni, no de személy véleményem szerint ha nem ilyen "Hello World"-os alkalmazásokat akar írni valaki később is, és tegyük fel olyan mint én, akinek éppen nem megy a hardcore fejlesztés sima C-ben, az elhihetitek előbb fog összehozni valami komolyabb projektet pl. C# -ban. Gondolok itt egy komolyabb 2D-s játékra, azon belül hálózat felépítés. Az én középsulimban úgy volt, hogy 1.-ben nem is volt programozás. 2.-ban sima C, 3.-ban C++, de csak 4.-ben C#, és ahogy elnéztem nem csak én álltam úgy a dologhoz, hogy na utóbbiban tudunk valami kézzelfoghatót is letenni az asztalra. És nem feltétlenül rossz a nyelv csak mert .NET-es környezetet igényel, főleg úgy, hogy abban írtuk meg a mySql-es kis adatbázis feltöltőt is (amit utólag elérhetünk webes környezetben is).


Hogy valami konkrétumot is mondjak kb. most az objektum orientált programozás a nyerőbb. Persze nem árt ha megtanulod az alapokat is, ami ettől független és struktúrális felépítésű. Persze oop nyelvben is simán írhatsz te alap struktúrális felépítést, csak nem ajánlott, de én mint pl. kezdő úgy álltam neki saját fejjel, valahogy az volt az ösztönös gondolatmenet.


Itt van egy remek Youtube-os magyar srác, akitől jobbat nem tudok ajánlani, válogathatsz kedvedre elég sok nyelv közül:


https://www.youtube.com/channel/UCG6VgBVoMy4wTrQbSv9W4Lg


Én konkrétan a C#-ot nem találom a listában nála, de az is lehet csak azért van, mert azt alapból sokkal könnyebb elsajátítani, meg rengeteg dokumentáció is van neten róla, szóval még ha nem is tudsz angolul nagyon (mint én) akkor is előbb-utóbb megérted.

2015. máj. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem Javascript és web kezdetnek.

Ezekhez nem kell semmi extrát telepíteni.


Ha tudsz valamennyire angulul, akkor jó, egyébként angol tanulással kezdjed, legalább minimálisan.

2015. máj. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!