Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen nyelven érdemes megtanu...

Milyen nyelven érdemes megtanulni programozni?

Figyelt kérdés

Olyan nyelvet szeretnék megtanulni,amellyel a nagyvilágban valahova felvennének programozónak.

A HTML,Python(RasPI),C(Arduino) nyelveket alapszinten értem.14F



2015. ápr. 5. 20:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Bármely népszerű nyelvet.
2015. ápr. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy milyen szakterületen szeretnél elhelyezkedni. A "programozó" nagyon tág fogalom.
2015. ápr. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen mindegy a későbbi elhelyezkedés szempontjából, hogy 14 évesen első nyelvnek mit tanulsz meg. Ajánlatos valami könnyebbet, mint például a Python-t. Ha belejössz és megérted az alapokat, akkor később már viszonylag kis energiabefektetéssel megtudsz tanulni bármilyen más nyelvet.


A HTML pedig nem egy programozási nyelv, de ha nem programokat hanem inkább weblapokat akarsz készíteni, akkor mindenképpen azzal kéne kezdened.

2015. ápr. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
A programozás nem egészen olyan, hogy "na, leülök és megtanulom". Inkább egy képesség, amit tudsz fejleszteni. A nyelv pedig csak az eszköz, így felesleges ekkora hangsúlyt fektetni rá. Illetve 14 éves vagy, senki nem tudja, hogy a következő pár évben melyik nyelv lesz népszerűbb és melyik kevésbé.
2015. ápr. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Azért nem mindegy, hogy mivel kezdesz el foglalkozni.

Az rendben van, hogy még csak 14 éves vagy, de ha feltételezzük, hogy programozó szeretnél lenni és egyetem után minőségi munkát találni akkor nem mindegy, hogy az állásinterjún amikor megkérdezik tőled, hogy mégis milyen gyakorlati tapasztalataid vannak akkor csak azt tudod mondani, hogy írtál n beadandót és annyi vagy hogy már 14 éves korod óta programozol mondjuk C-ben, és ilyen és ilyen programokat írtál, benne voltál x,y,z opensource projectbe stb. Te melyik jelentkezőt vennéd fel?

Ha tudod akkor már most próbáld eldönteni hogy később mivel szeretnél foglalkozni és igyekezz minnél többet megismerni a jelenleg alkalmazott technológiákból és természetesen haladj a korral.

2015. ápr. 6. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

A C-t elég sok helyen használják, akkor jó, ha érdekelnek a beágyazott rendszerek, vagy az operációs rendszerek, mert főként erre használják. Különben ajánlom ezeket: C++, Java, C#.

A Pythont is érdemes folytatni, van neki is piaca.

Ha a webre mennél, akkor oda más nyelvek kellenek.

2015. ápr. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

#5 Egyiket se, mert ez nem elég meggyőző indok. Engem is Java fejlesztőnek vettek fel, de ugyan úgy dolgozom Python és Php projekteken is - és megjegyzem, hogy Python kódot a cégnél láttam először.

Ha a gondolkodásmód megvan, akkor a nyelv az teljesen háttérbe szorul. És azért tekintsünk el attól, hogy "oké, de azért Java és Assembly között van különbség", mert ezt nem is vitatom.

2015. ápr. 6. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Nem arról van szó, hogy nem tudja megtanulni, hanem az hogy nekem milyen gyorsan lesz használható emberem a pozícióra, ami egyrészt költségek szempontjából sem mindegy, másrészt különösen fontas ha sürgősen kell valaki.

Ha én python fejlesztőt keresek akkor két azonos képességű jelentkező közül kit fogok felvenni?! Aki már foglalkozott pythonnal vagy akinek majd nálam kell megtanulnia? Azzal pedig nem értek egyet, hogy a nyelv háttérbe szorul. Minden nyelvnek megvannak a maga sajátosságai és közel sem ugyanolyan minőségú kódot ír az aki 2 hete foglalkozik vele mint az aki már 2 éve.

2015. ápr. 6. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Flexibilitás egy nagyon fontos tényező az emberi erőforrás terén. Ha hosszú távon gondolkoznak, akkor azt veszik fel, aki egyik hétről a másikra át tud állni egy új nyelvre.

És azért egy 14 éves gyerektől ne várja el senki, hogy kiválasszon egy nyelvet, amit az elkövetkezendő 4 évben nyüstölhet, hogy utána 18 évesen (???) felvegyék egy arra a nyelvre specializált fejlesztőnek.

2015. ápr. 7. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
#2 vagyok. Igazatok van, nem vettem észre a "14F"-et a kérdés végén. A legjobb, ha mindenbe belekóstolsz, ami egy kicsit is érdekel, bőven ráérsz, hogy megtaláld, ami tetszik.
2015. ápr. 7. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!