Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Te hogy szereted írni?

Te hogy szereted írni?

Figyelt kérdés

valami(){


}


vagy


valami()

{


}


és miért úgy?


pl.:

- eleve így volt a kód, akkor legyen úgy tovább is

- kényelmesebb

- szebb

- az IDE alapból így rakja nekem

- stb.


ha valaki netán nem értené miről van szó:


a kapcsos zárójeleket nézze


2015. máj. 8. 15:25
1 2
 1/15 anonim válasza:
100%
Én a felsőt szeretem. Kompaktabb lesz tőle a kód, több elfér egy képernyőn. És számomra egy logikai egység a "valami() {". A praktikum mellett valószínűleg ebben a megszokás is benne van. És amiket eddig láttam IDE-ket, azok mindkettőt támogatták (vagy egyiket sem), szóval nem erőltették rám a másikat.
2015. máj. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Én az elsőt szoktam használni, minden nyelvi környezetben, amivel sokakat az őrületbe kergetek (ugye C/C++/C#-os fejlesztők?). Nekem ez már megszokás, de mindig is így kódoltam, az elejétől. Sokkal kompaktabbak tűnik a kód, nincs felesleges sortörés benne.í


Egyébként (szerintem) logikus a blokkot rögtön az eljárás neve (vagy éppen a paraméterlista) után kinyitni, hiszen ott kezdődik.

2015. máj. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Mindig a másodikat használom, az első számomra teljesen átláthatatlan.
2015. máj. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
én pont hogy az elsőt látom jobban átláthatóbbnak. azt is szoktam használni, bár visual studio c# programoknál automatikusan a másodikat használja.
2015. máj. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
"teljesen átláthatatlan" azért ennyire ne túlozzunk
2015. máj. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
én a másodikat használom, ahhoz szoktam hozzá, de már párszor elgondolkoztam hogy át szokjak a másikra
2015. máj. 8. 17:43
 7/15 2xSü ***** válasza:

Az elsőt használom.

Előnye: Számomra értelemszerűbb. Persze gondolom ez megszokás kérdése, én Pascal vonalon nőttem fel, ott jellemzően ez volt a szokás.


A másodiknak is vannak érdemei, de nem érzem úgy, hogy emiatt át kellene szoknom. Pl. könnyebb kiherélni ideiglenesen egy blokkot.


Pl.:

if (valami)

{

}


Helyett:

// if (valami)

if (false)

{

}

2015. máj. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Én az első preferálom. Vannak olyan nyelvek aminél ez a kötelező vagy ajánlott. A másodikat még sosem kényszerítették rám.
2015. máj. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Számomra a második átláthatóbb. Természetesen ha szépen el van rendezve és a párok ugyan azon oszlopban helyezkednek el.
2015. máj. 9. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Általában az elsőt alkalmazom, de C# kódban a másodikat szoktam. Ott az IDE alapértelmezettje ez. (Ha át lehet állítani a Visual Studio 2012/2013-ban.)
2015. máj. 9. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!