Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Te hogy szereted írni?

Te hogy szereted írni?

Figyelt kérdés

valami(){


}


vagy


valami()

{


}


és miért úgy?


pl.:

- eleve így volt a kód, akkor legyen úgy tovább is

- kényelmesebb

- szebb

- az IDE alapból így rakja nekem

- stb.


ha valaki netán nem értené miről van szó:


a kapcsos zárójeleket nézze


2015. máj. 8. 15:25
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Mindkettőt rühellem, meg áltabában véve azokat a dolgokat, amik teljesen feleslegesek(pontosvessző pl). A python hozzászoktatott a jóhoz, a legtöbb általam kipróbált nyelv elég bárdolatlannak tűnik a szintaxist illetően. Melóban c# van, akkor inkább az első variánst preferálom, az őrületbe kerget, hogy rém egyszerű függvények is rohadt hosszúak tudnak lenni, ahol lehet rövidítek.
2015. máj. 9. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

utána néztem a visual studiosnak, itt kell átállítani:

[link]


gondolom tudod mit kell csinálni, azt hiszem most kipróbálom emez fajta írást, hogy mennyire jön be nekem

2015. máj. 9. 07:05
 13/15 anonim ***** válasza:
#11-es a pythonozók ne válaszoljanak mert ott nincs kapcsoszárójel. Ha több utasítást írsz egy sorba, akkor hogy kerülöd el a pontosvessző használatát? (Csak mert őrületbe kergetnek a hosszú függvények) Mellesleg a te kódodat sem olvasnám szívesen, a kód olvashatósága fontosabb (pl. az értelmes elnevezések).
2015. máj. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

#13

Írtam, hogy melóban (legalábbis többnyire) c# ot használok, ahogy azt is, hogy a _felesleges_ karaktereket rühellem. Feleslegesnek tartom pl a sorvégi pontosvesszőt, és a kapcsos zárójelet is(utóbbit azért, mert minden épeszű kóder indentált kódot kír az olvashatóság érdekében, a kapcsos zárójel semmit sem javít az olvashatóságon, csak többet kell scrollozni, és csak még egy nyűg, amire oda kell figyelni).

Persze egyáltalán nem azt mondom, hogy a python mint nyelv jobb lenne bármelyik másiknál, csak hogy a szintaxisa ezerszer barátságosabb, mint a legtöbb általam ismert nyelvnek, és általánosságban elmondható, hogy megkímél a felesleges leütésektől.

2015. máj. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Már ne hargudj, de hol felesleges a kapcsoszárójel? Tudod egyáltalán, hogy az mit jelent? Azt jelenti, hogy hol van vége a blokknak és ez egy baromi fontos információ. Engem baromira érdekel, hogy mi van még benne az if blokkjában és mi nincs már benne. Függvényeknél meg méginkább, ha téged ez nem érdekel akkor ezer hibába futsz bele. Mondjuk egy normális C-n alapuló nyelvnél ha kihagyod a "}"-t nem fordul a program, ha Pythonban elszúrod a behúzást meg futni fog és majd előbb/utóbb kiderül vagy nem.


Egy kis magyarázat a sor végi pontosvessző és a blokkokról: A fordítóprogramok többnyire figyelmenkívül hagyják a whitespace karaktereket (\n, ,\t) a programkód feldolgozásánál és a token-ekre bontásnál kidobálják az összeset. Ezért kell külön leírni a sor végére (a fordító miatt). Ennek megfelelően a C-n alapuló nyelvek fordítóit nem érdeklik a behúzások, mert nem a nyelv része.


A ";" kötelezőségének megszüntetésére az a megoldás, hogy automatikusan beilleszt egy előfeldolgozó a sor végére egy ";"-t (ahol értelme van, nem felt. mindig). Ez nem érinti a programkód feldolgozását, mivel az utána következik. De a behúzás kötelezősége (ami a pythonban van) az egészen más. Belerakják a nyelv feldolgozásába a láthatatlan karaktereket! Van egy másik programozási nyelv ami ezt csinálja és úgy hívják whitespace (nem igazán lehet használni).


A kód olvashatósága nem a rövidségével egyezik meg. Vannak nagyon rövid és olvashatatlan kódok (ezért nem az a lényeg, hogy a twitter üzenetbe belefér-e). Tökmindegy hány sor, ha nem tudom elolvasni, és az is mindegy, hogy van-e pontosvessző a sor végén vagy sem. A blokk eleje és vége jelentéssel bír, ezért normális nyelvből nem is szedik ki.

2015. máj. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!