Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan vezérelhetek C#-al?...

Hogyan vezérelhetek C#-al? Visual Basic?

Figyelt kérdés
Hogyan lehet vezérelni vele? Úgy értem hogy van egy DOS ablak, ahol ha megnyomom az egyes gombot lekapcsolja és felkapcsolja mondjuk az egyik USB csatlakozót, ezt egy áramkör észlelné mint impulzus és csinálna valamit. Hogyan kivitelezhető ez? Mondjuk egy ledet szeretnék felvillantani vele.

2015. máj. 11. 12:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Sehogy. A C# nem is elég alacsony szintű hozzá, meg a .NET-ben sincsenek ilyesmik, és persze az oprendszer se hagyná, hogy sima program a hardvert rángassa. Ehhez drivert kell írnod.
2015. máj. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Tengor ***** válasza:

Kis elektronikai tudással és AVR-rel relatíve könnyen lehet ilyent csinálni. USB-n sorosan kimegy a jel, majd az AVR ennek megfelelően csinál valamit.

Mondjuk egyszerűbb lenne, ha konkrétan leírnád, hogy mit szeretnél!

2015. máj. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Egyenlőre még csak egy led villogtatása a tervem. Gondolkodtam énis AVR-ben USB-n keresztül. Van esetleg ötlet hogyan lehet kivitelezni?
2015. máj. 11. 12:45
 4/14 Tengor ***** válasza:
Nézz utána az AVR programozásának!
2015. máj. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Esetleg hangra vezérelni lehet LED-et? Mondom pl hogy fény és bekapcsolnak a ledek.
2015. máj. 11. 13:25
 6/14 Tengor ***** válasza:

Mindent lehet, csak akarat és megfelelő tudás kérdése.

Kell egy program v. hardver, ami feldolgozza a hangot és kapcsolja a LED-eket. Sajnos a program megírása nem triviális.

2015. máj. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Véletlenül weboldalt nem lehet integrálni bele? Mert akkor egy mikrofonos beszédfelismerő oldalt ha beleraknék, majd a szavakhoz hozzárendelnék parancsokat akkor működhetne.
2015. máj. 11. 14:08
 8/14 Tengor ***** válasza:
Olvass figyelmesebben! Mondtam, hogy mindent lehet.
2015. máj. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Én azt értem hogy lehet :) de hogyan?
2015. máj. 11. 14:14
 10/14 anonim ***** válasza:
Sok-sok tanulással.
2015. máj. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!