Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik programozási nyelvet...

Melyik programozási nyelvet tanuljam először?

Figyelt kérdés

Tudom, rengeteg ilyen kérdés van, de nehéz eldönteni..

2016-ban fogok egyetemre menni, az ELTE proginfó vagy a BME mérnökinfó szakra.

Szerintetek melyik programozási nyelvet érdemes legelőször megtanulni? És utána melyikkel érdemes folytatni? Esetleg tudnátok írni egy ilyen sorrendet?



2015. máj. 3. 18:01
 1/9 anonim ***** válasza:
83%

Ez hülyén fog hangzani, de először minimálisan programozni tanulj meg. Python nyelven keresztül a legegyszerűbb szerintem.


Azután jöhet a C++/C#/Java "szenthármas" közül az egyik mélyebben. Egyetemnél pedig az ELTE-proginf csak akkor jöjjön szóba, ha távolról sincs elég pontod a BME-re...

2015. máj. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Miért? Nem jó a proginf? Mondjuk hallottam, hogy nem túl gyakorlatias, és inkább a matekról szól az egész.

Köszi a választ.

2015. máj. 3. 18:12
 3/9 anonim ***** válasza:
71%

# 2/2 Időpont ma 18:12


ELTE-t végzőként mondom, hogy ne gyere ide, ha van a BME-re elég pontod. Szivatós mindkettő, és nehéz, de az infós ELTE diplomának csak neve van. Ha a programozást nézzük 1 év alatt nem juttok el gyakorlatilag semeddig, maximum úgy tűnik, mert jól van előadva. Az utánakövetkező 4 félév már valamivel jobb, de néha ígyis vertem a falba a fejem, hogy ezt most így hogy...

A matek is sok, és teljes mértékben az elméleti, magolós matek, nem a gondolkodós féle. Ami baj. Típusfeladatra típuspéldák, ~4 féléven keresztül... Könnyűnek hangzik, de nem az. :-)

2015. máj. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Értem, köszi.

Esetleg tudsz valamit mondani az Óbudai Egyetemről? Ott milyen a mérnökinfo?:) Ott indul angol nyelven is, bár arra még nem sikerült rájönnöm, hogy mennyi az idegennyelvi hozzájárulás összege. De szívesen tanulnám angolul.

2015. máj. 3. 18:23
 5/9 anonim ***** válasza:
36%

már elnézést, de az milyen tanuló, aki ott akar tanulni programozási nyelvet? :D Aki ilyenre megy az általában már tud valamit, mert volt annyi önszorgalma hogy ha a középsuliban nem is, de önszorgalomból megtanulta. Uh, hidd el ott szar ügy lesz megtanulni... Az alapokat az összesnél könnyen meg lehet tanulni, Java c++ vagy akárminél, de amikor már mélyebben bele kell menni ott jönnek a különbségek és bonyodalmak.


Azt mondják a Java az a webes részhez jobb inkább, míg a C++ az asztali programokhoz, de én igazából a Java-t használom mindenre, igaz, én annyira nem mentem bele, ha kell valami inkább google ben kilapozom, beillesztem és el is felejtem már :D (Tudom, hogy ez nem túl helyes út)

2015. máj. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%

[OFF]

#5 Nem egy embert ismerek a BME-n, aki gimiben csak minimálisan vagy semennyire nem tudott programozni és simán ötösre tudta hozni az amúgy nem egyszerű prog 1-et. Én is csak annyira tudtam a BME előtt c++-ul, hogy az emelt érettségi progos része max pontos legyen, ami valljuk be nem egy bonyolult dolog. (kb tudtam mi az a ciklus, meg hogy kell fájlba írni/olvasni)


[ON]

Szerintem is pythonnal érdemes kezdeni, nem bonyolult, nem kavarodsz bele a pointerekbe és szép kódra nevel, csak kell egy jó szövegszerkesztő hozzá. Aztán jöhetnek olyan finomságok, mint a c++, java, c#. Persze ha az is fontos, hogy előre tudj készülni az egyetemre (mondjuk a BME-re), akkor a c-vel is érdemes ismerkedni. :)

2015. máj. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Szia!


Kezdj azzal a nyelvvel amelyik neked szimpatikus, illetve amit a későbbiekben is használni szeretnél. Nem feltétlenül kell olyan nyelvet választani, amit az egyetemeken is oktatnak, mivel sok hasonlóság van a proramozási nyelvek között. Szvsz Java-t ajánlom kezdésnek, mivel egyszerű, eléggé elterjedt, illetve az OO paradigma miatt. Aztán mehet a C++ szintén OO-val. Illetve az sem utolsó szempont, hogy pontosan merre szeretnél specializálódni:


Web - Java, php, python, JavaScript...


Játékfejlesztés, alkalmazásfejlesztés (platformfüggetlen) - C++, C#, Java (platformfüggetlen - főként Android)


Persze nem merül ki ennyiben, napestig lehetne sorolni a nyelveket és az alkalmazási területeket.


Sok szerencsét!

2015. máj. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
a Java egyszerű? öhm... pont hogy szájbarágós és ez miatt bonyolult, már a szerverkapcsolódást is legalább 3 féleképpen kell leírni neki. És játékfejlesztésre a java pont nem való (lásd Minecraft), C++-t szokták játékokra, esetleg C#
2015. máj. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

" már elnézést, de az milyen tanuló,

aki ott akar tanulni programozási

nyelvet? :D"


Képzeld van aki ott tanulja meg, nem is kevesen. Gimiben nem igazán szokták tanítani, legfeljebb alap szinten.

A te elméleted ilyen alapon bármely szakra rá lehetne húzni. Van akinek megy egyedul a tanulas valaki szereti ha legalabb az elején segitenek neki.

2015. máj. 4. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!