Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ti programozásnak tartjátok a...

Ti programozásnak tartjátok a weblapkészítést?

Figyelt kérdés
Csak mert sok ismerősöm eléggé lehurrogja.
2015. máj. 13. 22:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehet része a programozás is, ha mondjuk java (server oldali), javascript, php, egyéb cgi, stb. kódokat is tartalmaz a projekt, de programozás nélkül is megoldható egyszerű weblapoknál.
2015. máj. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
10%

A weblapkészítés az DESIGNER munka, mintsem programozás.

A designerek munkáját könnyíti a javascript, (flash,) és egyéb HTML5 extrák.


a cgi(Perl, shellscript), php, asp, python nem tekinthető programozásnak, mert ezek már meglévő, lefordított kis programokat paramétereznek fel, és a kimeneteiket irányítják át más programoknak, bárminemű célprocesszoron futtatható natív ASSEMBLY alkalmazás létrehozása nélkül, más szóval scriptelés.

2015. máj. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Aki lehurrogja, az szerintem nem is ismeri a webes szoftvertechnológiák nagy részét. Némelyik portál működése mögött összetett szoftverek és adatbázisok állnak. Nem csak html és css szkriptekből állnak. Bizonyos szempontból összetettebb feladat, mint egy standalone szoftver létrehozása.

De felesleges ezen vitázni, a kettő kicsit más terület, és egyik sem egyszerű.

2015. máj. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%

#2: Ebből a filozófiából kiindulva végül oda jutunk, hogy igazán csak az programozás, ha valaki közvetlenül binary kódot ír. Szálljunk már le a lóról.


Amennyiben te mégis az említett csoportba tartozol, azaz valódi programozónak tekinted magadat, ajánlom figyelmedbe az alábbi perifériát: [link]

2015. máj. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 SimkoL ***** válasza:
100%

Míg bele nem kezdtem a saját oldalam nulláról való elkészítésébe én is egyszerűnek tartottam. Annyit fejlődött a HTML, CSS és a többi kapcsolódó nyelv, JS, PHP... hogy egy komolyabb oldal elkészítéséhez komoly programozói tudás kell - nincs minden előre megírva :).

Ismerek pár programozási nyelvet, jó párral könnyebb dolgozni mint a JS-el.

2015. máj. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Az meg szerintem természetes, hogy boilerplate kódot nem akar mindenki állandóan újraírni, nem azért használok egy adott framework-öt, mert hüye vagyok és magamtól nem tudnám megcsinálni, hanem azért, mert nem akarok fölöslegesen dolgozni. Ha mégis ezt tenném, az sokkal többe kerülne az ügyfeleknek is, tovább is tartana, ráadásul a végtermék sem lenne annyival jobb, hogy megérje ilyenekkel foglalkozni.
2015. máj. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ.

A HTML és CSS írás nem az, ha már javascript kell, akkor annak tekinthető.


A backend elkészítés pedig erősen az már.

2015. máj. 13. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 tabaki ***** válasza:

@#2:

Szerencsére nem vagyok programozó, így talán bocsánatos bűn, ha ezt átólcettig marhaságnak tartom. Ezen az alapon interpreteres nyelveken egyáltalán nem lehet programozni, de az is érdekes, ha az adott nyelvre compiler is létezik, mert akkor meg de. Az is újdonság a számomra, hogy ASSEMBLY alkalmazásnak kéne születnie gépi kód helyett. Mélyen elgondolkoztatott, hogy a szkriptelést miért ne lehetne programozásnak tekinteni, és végül azt sütöttem ki, hogy fogalmam sincs. Viszont meggyőző szavaid nyomán ezentúl sajátos fényben csillan fel bármiféle keretrendszer vagy a kész dinamikus könyvtárak használata is, „mert ezek már meglévő, lefordított kis programokat paramétereznek fel, és a kimeneteiket irányítják át más programoknak, bárminemű célprocesszoron futtatható natív ASSEMBLY alkalmazás létrehozása nélkül”. Az egész programozás hazugságok ingoványán építkezik, ideje végre kimondanunk, satöbbi, satöbbi.

2015. máj. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Egyértelműen programozás. Még akkor is, ha sok esetben a designer kész kódokkal segíti a fejlesztőt.
2015. máj. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ketteske nyilván úgy értette, hogy "RHEAL PROGRAMRS DOSENT PHP".

Ez vélemény, de technikai magyarázatot (főleg ilyet) ne fűzzünk már hozzá, mert aki múlt héten fejlesztett egy 50k soros php frameworköt az nyilván nem tekinthető fejlesztőnek, se programozónak, tök egyértelmű...

2015. máj. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!