Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Beolvasás txt fájlból c++...

Beolvasás txt fájlból c++ -ban. Hova tegyem a fájlt?

Figyelt kérdés
Egy txt fájlban lenne 10 szám amit tömbbe kellene beolvasnom. A beolvasás végrehajtását már meg is találtam viszont egyáltalán nem világos, hogy hova is tegyem a fájlt. Netbeans-t használok, bár nem hinném, hogy ennek van jelentősége.

2015. máj. 14. 00:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha a kódban csak a fájl nevét adod meg, akkor a futtatható progi (exe) mellé tedd.
2015. máj. 14. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszi
2015. máj. 14. 01:38
 3/7 A kérdező kommentje:

Egy kérdésem még lenne. A feladat az volt, hogy a txt első sora az adatok számát tartalmazza a második sora az adatokat. Csinálni kellett egy tömböt amiben tárolom az adatokat. Ezt megcsináltam és ok is, de nem értem miért működik jól.

Itt a kód:


int hanyelem, i;


ifstream Bemenet("bemenet.txt");

Bemenet >> hanyelem;

int adatok[hanyelem];


for (i = 0; i < hanyelem; i++) {

Bemenet >> adatok[i];

}

for (i = 0; i < hanyelem; i++) {

cout << adatok[i] << ", ";

}


Igazság szerint azt gondoltam, hogy ha így csinálom akkor az első sorban lévő szám, amit a hanyelem változóban tároltam újra megjelenik a tömbben mint első elem, de nem így történt. A tömbbe való beolvasást a második sortól kezdi, pedig erre nem adtam sehol sem utasítást. Örülök, hogy jól működik, de nem értem az okát és ez zavar.

2015. máj. 14. 02:16
 4/7 SimkoL ***** válasza:
100%

Nagyon egyszerűen próbálom elmondani.

Amikor megnyitsz egy file-t 'kapsz' hozzá egy mutatót is ami azt jelzi, hogy hol jársz a file-ban. - Olyan mint a tórához az olvasópálca :) Mivel már egy adatot beolvastál a mutatód is errébb ugrott a következő adat elejére. Szükség esetén te is tudod 'mozgatni'.

2015. máj. 14. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, most már értem. Jó volt a hasonlat :)
2015. máj. 14. 08:22
 6/7 SimkoL ***** válasza:
Csak nem zsidó vagy hogy értetted ? :)
2015. máj. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Erre egyébként a bő válasz az,hogy c alapú nyelveknél(c,c++,c#) a compiler(fordító), alapértelmezettként a programod mappájában keresi a csatolandó állományokat, ami lehet akár bináris állomány, vagy dll is pl.
2015. máj. 15. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!