Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Az assembly nyelvet mire...

Az assembly nyelvet mire használják leginkább?

Figyelt kérdés
2015. máj. 16. 12:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Biciklisetek, exploit sellőidre-ok, driverek, olyan programok írasara, ahol fontos a sebesség, de ez mar rita, manapság jók a fordítók, mikrokontrollerek, ip. Rendszerek, beágyazott rendszereknél használják.
2015. máj. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Miért ritka ez a nyelv?
2015. máj. 16. 12:43
 3/10 anonim ***** válasza:
mert nehéz benne programozni, mert alacsony szintű prog. nyelv
2015. máj. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


[link]


ajánlom olvasni

2015. máj. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Még DSP programozásnál használják, ahol a többszálú végrehajtás és a magok szinkronizálása kulcsfontosságú.
2015. máj. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
akkor ez a nyelv nem annyira jó?
2015. máj. 16. 12:50
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

jónak jó, de nem célszerű ebben elkezdeni irkálni, mert mire leírsz egy egyszerű programot pl.: bekér egy számot és eldönti hogy osztható-e 3-al, 4-el, 9-el, majd kiírja


104 sor

ez C-ben megírva 26 sor


+ nehéz megérteni mi micsoda az assemblyben

2015. máj. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
értem köszönöm szépen a válaszokat
2015. máj. 16. 13:01
 9/10 anonim ***** válasza:

Én hobbiból foglalkozok vele. Nagy retrós vagyok, most is épp a Videoton TVC játékfejlesztő versenyen dolgozok, ott pedig nagyon számít a sebesség. Igaz, rá alapvetően C-ben fejlesztek (Z88DK fordító), de a grafikai rutinokat magamról írom meg Assemblyben. Egyszerűen azért, mert SOKKAL gyorsabb. Nem mértem le pontosan, hogy mennyivel, de tippre 5-10-szer gyorsabb, mintha ugyanazt C-ben írnám meg. Ez nagyjából a "használható", és a "zavaróan akadozó" közti különbség.

100%-ig Assemblyben ritkán fejlesztek, inkább az alapot megírom C-ben vagy Pascalban, a sebességkritikus részeket pedig Assembly betétként.

Ma, a sokmagos, GHz-es procik korában ennek a jelentősége erősen megcsappant, de azért néha nem rossz, ha a maximális teljesítményt tudjuk kisajtolni egy eszközből. Mikrovezérlőknél nagy előny lehet, ahol a proci eleve gyenge, és a tárterület is erősen korlátos.


(Tudom, nem mai kérdés... de hátha valakit érdekel.)

2022. jún. 14. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ja, és még annyi: az Assemblyt megérteni nehéz. Ha az ember az alapokon túlteszi magát, onnantól már nem annyira vészes. Csak kicsit más gondolkodást igényel, mint a mostani programozási nyelvek. Pl. a ciklusszervezést is csak regiszterek birizgálásával, meg feltételes ugró utasítással lehet megoldani. Assemblyben nincs for, while, meg until.
2022. jún. 14. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!