Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Google Play-en a fizetős...

Google Play-en a fizetős alkalmazásokért tényleg ennyit keresnek a fejlesztők?

Figyelt kérdés
Nézegettem fizetős alkalmazásokat, mondjuk csinált valaki egy jó alkalmazást, ezt 1000-en letöltötték 300Ft-ért, ebből kivonjuk a google 30%-át meg az adót, akkor kap olyan 150 ezret, ez igaz lenne? persze egy nagyon jó alkalmazás is kell hozzá. Nem azért írtam ezt, mert programozni akarok, hanem mert kíváncsi vagyok.

2015. máj. 25. 20:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyjából igen. 27% az áfa nálunk meg a google 30%-a ez áfa levonás után jön le és még az SZJA meg egyéb adók is lejönnek. Nincs is az 150e.
2015. máj. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Most néztem utána, 20% az áfa. És amikor értékesítenek egy alkalmazást, a kapott összegből automatikusan levonja az adókat?
2015. máj. 25. 20:20
 3/6 anonim ***** válasza:
92%
A Google nem foglalkozik az adóddal, azt neked kell befizetni. De nehogy azt hidd, hogy az a 150.000 Ft olyan sok. Nem egy hónap alatt töltötték le annyian (gondolom), hanem ha mondjuk 3 hónap alatt, akkor az már csak havi 50eFt, mínusz adók, járulékok, stb. és ott vagy, hogy jobban jársz ha beállsz robotolni egy helyi gyárban.
2015. máj. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ja igen azt tudom, hogy nem egy hónap alatt lesz annyi. De a google play-en azt írják, hogy az áfát ők levonják. Meg itt csak áfát írnak, más adót nem. Meg amúgy, hogyan kell befizetni az adót, utalni a navnak, vagy szólnak, hogy adózz?
2015. máj. 25. 21:43
 5/6 anonim ***** válasza:
Ahogy vállalkozó vagy úgy adózol. De, hogy lehet 20% az áfa, amikor itthon 27%? Ez mindenkire vonatkozik.
2015. máj. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A google mindent leír, azt is hogy ki csinálhatja, cég és vállalkozás nélkül belevághat egyszerű magánszemély, programozói tudással, ami nem egyszerű.
2015. máj. 25. 22:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!