Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » NetBeans-ben írt programot...

NetBeans-ben írt programot hogyan tudom mondjuk egy windows ablakban futtatni?

Figyelt kérdés

Info szakon elsős vagyok. Programozás órán NetBenasben írogatunk nagyon alap programokat. Az utóbbi időben random Ifes, mára sima ciklusos (For, While) vagy vegyeseket csinálunk. Múlt héten például ezt: import java.util.Scanner;

public class NetBabok {

NetBabok(){

int a,b,x,y;

for (int i = 1; i < 10; i++) {

a=(int)(Math.random()*191+10);

b=(int)(Math.random()*191+10);

System.out.println("\nSzámok: "+a+" "+b);

x=a; y=b;

while (a-b!=0){

if (a>b)

a-=b;

else

b-=a;

}

System.out.println("LNKO: "+a);

System.out.println("LKKT: "+x*y/a);

}

}



public static void main(String[] args) {

new NetBabok ();

}


}

Arra gondoltam, hogy milyen "cuki" lenne ha valahogy megtudnám csinálni, hogy az asztalon lenne valami kis buta ikonja és azt megnyitva kijönne egy windows ablak (ha nem úgy lenne benne h csináljon random számot) mondaná hogy adjam meg a-t és b-t leokoznám és kiszámolná a két szám legnagyobb közös osztóját és legkisebb közös többszörösét mint a fenti program. Ez így lehetséges? Ha igen hogyan tudnám megcsinálni?


2015. máj. 28. 18:35
 1/3 A kérdező kommentje:
Úgy is jó lenne ha csak elindítanám és két random számról mondaná meg az LNKO-ját és az LKKT-jét, igaz semmi értelme de nekem egyenlőre élmény lenne. :)
2015. máj. 28. 18:38
 2/3 anonim ***** válasza:

[link]

Kezdésnek ez elég egyszerű, és alapból benne van jávában, gondolom sok tutorial is van hozzá emiatt.

2015. máj. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
50%
Javaslom, hogy próbálj egy Swing-es grafikus felületet készíteni hozzá, egy kezdőnek az még könnyen kivitelezhető.
2015. máj. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!