Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Akik hobbiból tanulnak nyelvet...

Akik hobbiból tanulnak nyelvet, hogyan csinálják?

Figyelt kérdés

Ti hogy szoktatok belefogni egy nyelv megtanulásába?

Engem nagyon érdekelne, hogy van-e valahol olyan oldal, ahol vannak programok forráskóddal, bennük pedig // jelek között le van írva, hogy az adott parancs mire szolgál a programban.


2015. jún. 1. 22:52
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
Kíváncsiságból és szeretetből :)
2015. jún. 1. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

codecademy.com


Vagy ha érdekel egy konkrét nyelv, utánajársz, hogy ahhoz miket javasolnak. De mindenképp kell egy elképzelés, mert így a levegőben kapálózva nem egyszerű elkapni egy olyat, ami érdekelhet.

2015. jún. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy idő után az ember megszerzi azt a képességet, hogy el tudjon szakadni a szintaktikától. Nyilván ha egy nyelv teljesen ismeretlen számomra, akkor azért eleinte döcögősebben oldom meg a problémákat, de mindig apránként rákeresek google-n, hogy az adott nyelvben mi erre a standard megoldás. Lényegében csak a fő paradigmákból ( [link] kell tapasztalatot szerezni egy-egy nyelv által, utána már el lehet boldogulni.
2015. jún. 1. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Tengor ***** válasza:
Én pl a Pythont a Full Circle magazinból kezdtem el. Amikor megvolt a szintaktika nagy része, akkor meg Google.
2015. jún. 2. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Egyetertek a 23:53-as valaszoloval, egy bizonyos szint utan, mar tok mindegy lesz a szintaxis, nem kell feliratozni a kodot.

Csak par nagyobb nyelvtipus van, azokon belul az elv ugyan az.

Pl.: PHP-ban ugyan ugy lehet megirni egy programot, mint Python-ban, csak masok a fobb kulcsszavak, de az elv azonos.

A Haskell viszont pl mar funkcionalis nyelv, az jobban elter, de ott is ha az alapokat megtanulja az ember, akkor a Haskell, Erlang stb nyelveket is eleg jol fogja tudni kezelni.


Persze a standard es "szep" megoldasokat erdemes a neten minden keresgelni, de nem olyan durva egy uj nyelv megtanulasa, ha mar tudsz parat.

2015. jún. 2. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 SimkoL ***** válasza:
A hobbí az hobbi. Nem kell intenzíven, nem megélhetés. Ha van kedvem utána olvasok, ha nem fog az agyam abbahagyom. Az Eiffel-t már több mint egy éve 'nézegetem', de ez csak magamnak, az egomnak a bizonyítás, hogy ötvenen felül is meg tudok bírkózni még egy új nyelvvel.
2015. jún. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Először megpróbálom megérteni a nyelv működését, aztán elkezdem gyakorolni. Szerzek hozzá feladatokat.
2015. jún. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mivel van mar egy kis tapasztalatom nagyjabol atlatom a kódokat. Ha magas szintű nyelvrol van szo, akkor leszedek egy mintaprogramot es atirogatom benne a dolgokat, megnézem hogyan működik (ezt csinaltam pár js-el), de amikor c++ban kellett kódolnom akkor is segített. Ha olyan nyelv, amivel ezt nem lehet megcsinalni (assembly) akkor azt hagyom a ........ xD

Egyébként youtube tutorialok hasznosak.

2015. jún. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!