Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ruby beadandóhoz segítség...

Lovas94 kérdése:

Ruby beadandóhoz segítség kellen!?

Figyelt kérdés

"Készíts egy RUBY programot, amely ruby-ban írt tesztek összesítését végzi. A program egy könyvtárnevet vár parancssori paraméterül és végrehajtja ("ruby fájlnév" paranccsal) az összes adott könyvtárban lévő .rb kiterjesztésű fájlt.


Sajnos nagyon nem volt időm ezzel a tárggyal foglalkoznom amiből ezt a beadandót kaptam, ezért kellene a segítség. Nagyon nem értek a Ruby-hoz. Kellene az, hogy hogyan tudok bekérni könyvtár nevet, és, hogy az adott könyvtáron belül, hogyha azt valaki megadta hajtsa végre a benne lévő fájlokat!


Nem csak ennyi a beadandó, de ezeket nem tudom belőle :D köszönöm előre is!



2015. jún. 3. 22:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
56%

Ez kb 5 perc guglizás.

Ha erre is lusta vagy, akkor majd inkább jövőre próbáld meg újra.

2015. jún. 3. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Azért írtam ide a kérdésemet valószínüleg, mert a keresgélés és próbálgatás után nem fogadja el a tesztrendszer a megoldásomat! Úgyhogy a google a barátod megjegyzések helyett tényleges segítséget szeretnék kapni! Köszönöm
2015. jún. 4. 10:00
 3/14 anonim ***** válasza:
53%

Miféle megoldásodat?

Ennyire ne nézz már mindenkit hülyének...

2015. jún. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Az a lényeg hogy van egy tesztkörnyezet: oda kell beadni, az leteszteli, és kiadja, hogy jó-e. Na eddig azzal próbálkoztam hogy:

puts "Add meg a mappanevet"

mappa=gets.chomp

bekérem a változóba a mappa nevét.

Dir.glob("mappa/*.rb) <-- ez állítólag kiadja a mappában lévő ruby fájlokat. De nem. Pedig keresgélés után ezt találtam.


Ez után le kellene futtatnom a ruby fájlokat amiket ugye megtalál.

2015. jún. 4. 10:31
 5/14 anonim ***** válasza:
77%

Dir.glob("mappa/*.rb)

Nem ismerem a Ruby-t, de ebben kapásban két hibát is látok. Nincs lezárva az string, plusz nem a mappa változóra hivatkozol hanem simán egy mappa nevű könyvtárra.

Lehet vissza kellene menned (jó) pár leckét, ha ilyen nagyon nagyon alapok sincsenek meg.

2015. jún. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Eddig a félévben pythonban kellett scripteket írni, az ment. Az utolsó beadandó van csak Rubyból. Az előadásra nem tudtam járni munka miatt, így a Rubyról fogalmam sincs még. És 1 napom van megcsinálni a beadandót. És tudom, hogy be kell hoznom azt, amit kihagytam, csak szűkös a határidő, ezért írtam ki kérdést.
2015. jún. 4. 10:56
 7/14 SimkoL ***** válasza:
100%
Én sem értek hozzás, de itt: [link] elég egyértelműen leírják.
2015. jún. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :D na ez már segítség. Nem tudom ez az oldal miért nem jött szembe amikor keresgéltem, de ezen már el tudok indulni!
2015. jún. 4. 11:08
 9/14 SimkoL ***** válasza:
75%
Majd ha neked is lesz ~30 év programozói tapasztalatod tudod, hogy hogy keress :)
2015. jún. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
53%

Ja, mert 30 év programozói tapasztalat kell bepötyögni két szót gugliba...

Hagyjuk már...

2015. jún. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!