Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mi az a konstruktor C#-ban es...

Mi az a konstruktor C#-ban es hogyan kell hasznalni?

Figyelt kérdés
Erthetoen elmagyarazna valaki egy peldan keresztul? Nagyon megkoszonnem! Neten nem ertem teljesen a leirasokat.. tulsagosan szakzsargon es logikailag nem ertem. Holnap dogat irunk... egy feladatot kell megoldani es kell peldanyositani is meg konstruktorokat hasznalni... legyszives segitsetek!

2015. jún. 7. 17:55
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

public Szemely(string _nev, int _magassag, int _kor)

{

nev = _nev;

magassag = _magassag;

kor = _kor;

}

public Szemely(string _nev, int _kor)

{

nev = _nev;

kor = _kor;

magassag = 175;

}


Az objektumorientált szemlélet megengedi, hogy több metódus is megegyező nevűek legyenek, ha mindegyiknek más a visszatérési érték típusa, vagy a paraméterek száma, vagy a paraméterek típusa. Ezt nevezzük túlterhelésnek. Ez akkor jó, ha egy adott műveletet el lehet végezni más-más adatokon (pl. össze lehet adni két egész számot, két tört számot, valamint egy egész számhoz is hozzá lehet adni egy tört számot), vagy ugyanazon művelet képezhet más típusú eredményt is (pl. két egész szám összeadása képezhet egy újabb egész számot, de ez törtszám alakban is felírható).

2015. jún. 8. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:
Koszi most 4 fokkal joban ertem! :D Mar csak az nem vilagos hogyha kapok egy feladatot holnap..vagyis ma, akkor hogyan allapitom meg hogy mennyi konstruktor kell? Ide amit bemasoltam nem is ertem mi ez a rengeteg. Talaltam neten egy nagyon jo oldalt. Ahol megertettem hogy valami elvegzesere tobb metodust hasznalhatunk. A metodusok erteke attol fugg hogy az alprogramban milyen logika alapjan kaptak "ertekeket". Kezdek kepben lenni, de ez hogy get thisz mikor hasznalando honnan tudjam? Itt pl a szemely volt az eredeti osztaly alatta megis lejebb mar nem szemelyen belul van pl a getmagassag...
2015. jún. 8. 01:38
 23/27 anonim ***** válasza:

Ezt nyálazd át:

[link]

2015. jún. 8. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
Tehat akkor terhelheto tul ha alapjaiban ugyan az a "kepletuk"? Es a visszateresi ertek pontosan mi es mire szolgal? Sokszor hallom hogy ennek vagy annak nincs visszateresi erteke. Es mi a kulonbseg pl a return x es ar kozott hogy console.writeline(x) ?
2015. jún. 8. 01:41
 25/27 A kérdező kommentje:
Egyebkent koszonom szepen a segitseget! :) Sokkal vilagosabb kezd lenni a kep.
2015. jún. 8. 01:45
 26/27 anonim ***** válasza:

Visszatérési érték:

Ha kiszámolod, mennyi x * x, akkor kapsz egy eredményt. Mivel eredmény állt elő, ez egy függvény lesz, és az x négyzete lesz a visszatérési érték (magyarul az eredmény). Ezt az eredményt eltárolhatod változóban, később újabb műveleteket végezhetsz el vele. Ezt az eredményt a return-nel jelezheted, pl. return x * x.

Ellenben, ha megeszel egy tál chilis babot, azzal bár nem kapsz eredményt, amit később is felhasználhatsz, ellenben egy olyan állapot állt elő, hogy te már nem vagy éhes és a chilis bab is elfogyott. Az ilyen jellegű műveleteknek így nincs eredménye, szóval void-os lesz. Hasonlóan, a Console.WriteLine(x) is egy olyan állapotot idéz elő, amelyben a konzolra ki lesz írva az x értéke.

2015. jún. 8. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Reménytelen.
2015. jún. 8. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!