Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Valaki megtudna mondani hogy...

Sandor5 kérdése:

Valaki megtudna mondani hogy kell mackofejet rajzolni c++ban?

Figyelt kérdés
2015. jún. 9. 15:58
1 2
 11/20 iostream ***** válasza:
50%

"A Borland C-ben még volt 'graphics.h' :)"


Hát ez nagyszerű érv volt amellett, hogy C-ben van grafikus könyvtár. Most menj a sarokba és szégyelld el magad.

2015. jún. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 SimkoL ***** válasza:
Nem haladtam a korral.... nálam még Turbo Pascal 5.5 és Borland C van.
2015. jún. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
66%
SimkoL hozza a szokásos szintet.
2015. jún. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 SimkoL ***** válasza:

iostream: Basszus beálltam a sarokba, de ott volt még a hűtő is, amiben volt 2 liter 50+ fokos pálinka - bocs már annyi nem mert előtte is megvizsgáltam.

Nem volt jó ötlet, azóta ordít itthon a zene, még jó hogy falun élek és a szomszédaim enyhén süketek, igaz Ferkó átjött és vele is megmintáztuk a páleszt.


Komolyra fordítva, bár most már kicsit hajít a fejem:

A C++ olyan nyelv amiben minden megvalósítható vagy így vagy úgy, akár WIN API hívásokkal is - ha kimondottan win alá kell. Akár a konzolra is tudsz vele rajzolni.

Valószínű a feladatban sem a 'mackófej' a lényeg, hanem találd ki hogy hogyan tudsz egyáltalán egy pixelt is kipakolni és hová.

Ha már azt elérted, hogy 'találj' vagy 'csinálj' egy canvas-t, megvan az azonosítója is akkor nincs akadály. De javíts ki ha nem így lenne.

2015. jún. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 SimkoL ***** válasza:

#13: 'SimkoL hozza a szokásos szintet.'

Tessék itt a 'szokásos szintem': [link]

Attól, hogy néha nem tűnök 'normálisnak' és be-be szólok nem vagyok hülye.

2015. jún. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 SimkoL ***** válasza:
Talán még annyit hozzátennék, hogy te sem tudod az itteni 'emberekről', hogy kicsodák, mivel foglalkoznak az életben. Nagy meglepetés érne, ha kiderülne, hogy akit leszóltál akármilyen témában 'szakmailag kilóra megvenne'. Egy kulturált, művelt ember képes 'lesüllyedni' egy bizonyos szintig, de te az ő szintjére soha nem fogsz tudni felemelkedni.
2015. jún. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

SimkoL nem akarlak elkeseríteni de szerintem senkit nem érdekel a prog.hu profilod, csak a nevetség tárgyává válsz megint, mint már oly sokszor. Nem ismerek egyetlen egy hivatásos fejlesztőt sem a köreimben akit nem hagynának hidegen a magyar szakmai fórumok, ott keresne válaszokat vagy egyáltalán lenne ott profilja. Ha valamit nagyon mutogatni akarsz akkor természetesen szívesen ránézek a StackOverflow vagy a GitHub profiljaidra, biztosan értékes információkat fogok lelni rajtuk. Ne vedd sértésnek, de ez elég lealacsonyítónak hat, az meg pláne hogy mások szakmai tudását is ez alapján próbálod felmérni. Igen, ez a szinted, tetszik vagy sem, nem attól leszel jó szakember hogy megoldod az összes gyerkőc házi feladatát és a kezdők kérdésire válaszolgatsz - többé kevésbé jól - és ez sajnos látszik is a válaszaidban elég rendesen, biztosra veszem hogy nem programozással foglalkozol, de lehet hogy még csak IT-vel sem.


Ami pedig a témát illeti, nincs és soha nem is volt C/C++-ban grafikus könyvtár. Az hogy ki mit tölt le és mit használ vagy a fejlesztő környezete milyen könyvtárakat tartalmaz egy teljesen más fejezet. Nincs sok köze a C++ -hoz ennek. Úgy vélem a kérdező tanult az iskolában valami grafikus könyvtárat, de azt nem tudja hogy melyiket, így viszont nehéz válaszolni, esetleg ha adna példát felismernénk.

2015. jún. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Why doesn't C++ have a GUI?

C++ has many commercial and open source GUIs (e.g. Gtkmm, SmartWin++, V C++ GUI, FLTK, and Qt). In particular, every platform vendor provides a C++ library to access their GUI. The problem is that it doesn't have a standard GUI, and that is indeed a major problem.


Note that providing a GUI is both a technical and political problem. There are lots of GUIs with lots of users, and generally they wouldn't like some other GUI to be declared standard. Anyway, the standards committee do not have the resources to build a new and better GUI.

2015. jún. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 iostream ***** válasza:
Amúgy meg nem különösebben bonyolult írni egy összefogó felületet, ami alá csak be kell pakolni a megfelelő rendszerspecifikus kódot. Nincs igazán értelme szabványos GUI-t írni, ahogy a szabványos stringet is ritkán használják igazi programokban: túlságosan különbözőek az igények ahhoz, hogy lehessen általános megoldást adni.
2015. jún. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 SimkoL ***** válasza:

#17: Tudod ez nekem egy nagyon jó szórakozás, vagy így vagy úgy még ha hülyének is néztek :) Szeretem ezt a homokozót...


'biztosra veszem hogy nem programozással foglalkozol, de lehet hogy még csak IT-vel sem. ' valóban nem, most már nyugdíjasként főleg.

Sajnos csak egy CÉGnél dolgoztam ilyen jellegű beosztásban - lehet bele is hülyültem.

2015. jún. 9. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!