Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Diploma hiánya mennyire...

Diploma hiánya mennyire hátrány ha valaki programozóként szeretne elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

Nem hivalkodásból mondom, de eredetileg angol szakon végeztem, szóval maga az angol nyelv elég magas szinten megy, nincs olyan amit ne értenék meg.


Kb. 1 éve elkezdtem magamtól tanulni webfejlesztést (HTML, CSS, JavaScript, PHP), megismerkedtem az Ubuntu Linux-szal (nem okoz gondot a console használata, bármilyen beállítást ki tudok Google-zni és megcsinálni, stb.), most pedig matematika és fizika tananyagokon rágom át magam. (AP és undergraduate szint).


Fogok találni "normális" programozói állást, vagy marad a honlapszerkesztés egyénileg? Olyasmire gondolok, ahol pl. részese lehetek egy csapatban, az adott projektnek csak egy darabját (pl. backend, adatelemzés, stb.) csinálom, nem mint mindenes.


2015. jún. 11. 17:56
 1/9 anonim ***** válasza:
45%
Végzettség nélkül, csak ismerettséggel fogsz munkát találni ebben a szakmában.
2015. jún. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha ez így van, megoldod levelezőn.
2015. jún. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 iostream ***** válasza:
52%
Igen, bár ha csak ilyen webes gányerkedést tudsz, akkor nehezebben. De minden épkézláb fejlesztőre szükség van.
2015. jún. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
27%
De sajnos eléggé hátrány, mert így diploma nélkül max programozó lehetsz, és nem szoftverfejlesztő.
2015. jún. 11. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

1 ev web es kis linux ismeret meg onmagaban erre eleg keves.

Programozo munkat kaphatsz, de komolyabbat azert nem valoszinu.


A levelezo jo megoldas lehet, vagy tanulj meg es hatha.


Egy biztos, OKJ-ra veletlenu se menj!

2015. jún. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én úgy vettem észre, hogy nagyon sok álláshirdetésnél kell a diploma VAGY azzal egyenértékű szakmai tapasztalat.

Van egy elég jó módszer kimutatható tapasztalatszerzésre, anélkül, hogy munkaviszonyod lenne: besegítesz open source projektekbe, esetleg indítasz sajátot.

Azt ajánlom, hogy regisztrálj githubra. Nézegess kódokat, javítgass bele dolgokba. Tedd hasznossá magad. Ha jól megy a programozás, jól tudsz kommunikálni más projektek fejlesztőivel, fél éven belül tudsz annyi commitot adni, amit a legtöbb munkáltató elismer.

Tudsz angolul, érdekelnek a dolgok. Nagyon jó esélyekkel indulsz. Mindenesetre menet közben ajánlott azért egy diploma.

Viszont ha felvesznek valahova, ahol meg is maradsz 1-2 évet, akkor egy új állásnál jobb esélyekkel indulsz, mint egy friss diplomás.


Tehát a nehézség csak a kezdeteknél van diploma nélkül, de ezt át tudod hidalni, ha teszel valamit egy elismert közösségben.

2015. jún. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Tengor ***** válasza:
A diploma nem csak azt jelenti, hogy ismersz egy (néhány) nyelvet. Abban az is benne van, hogy dolgoztál csapatban, megismerkedtél a nyelv felett álló mintákkal, fejlesztési módszerekkel.
2015. jún. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egyetértek a #7 válaszolóval. Az egyetem egy szemléletet ad leginkább, egy átfogó képet. Hogy ha esetleg odaraknak eléd egy számodra ismeretlen programozási nyelvet, akkor is el tudj boldogulni.
2015. jún. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A diplma hiánya abszolút nem hátrány annál, aki tud is programot fejleszteni. De csak annál nem..
2016. szept. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!